SABA TÜMER İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ!

Ekranların en sempatik ve en doğal sunucusu Saba Tümer, Habertürk ekranındaki programını, kendisini, aşkı içtenlikle anlattı.

Magazin

SABA TÜMER İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ! Saba Tümer, yıllarca haber spikerliği ve çeşitli programlarda sunuculuk yaptı. Şimdilerde ise gece ekranını şenlendiriyor. Tümer için, Habertürk ekranındaki ‘Saba Tümer ile Bu Gece’ programında ‘kendisini buldu’ desek yanlış olmaz herhalde... Hafta içi her gece saat 23.00’te Habertürk ekranında konuklarıyla hoş sohbetler yapan Tümer, en çok da o meşhur kahkahası ile izleyenlerini keyiflendiriyor. Saba Tümer’in konukları ile yaptığı sohbet ise ayrı bir tat. Düşünün ki, ertesi gün işe gidecek olan ve yatmaya hazırlanan binlerce kişi o hoş sohbetleri kaçırmamak için uykusundan feragat ediyor.

Ekranların en sempatik ve en doğal sunucusu Saba Tümer ile Televizyon gazetesi adına röportajı Habertürk’teki çalışma arkadaşı, yakın dostu Engin Güleç yaptı.

İşte sorular ve Saba Tümer’in sıcacık yanıtları:

Programınız çok beğeniliyor, gecelerimizi renklendirdiniz...
-Çok teşekkür ederim iltifatlarınız için. Ben zaten buna benzer bir program yapıyordum, Show TV’de... Sonra ara verdiğimde baktım yerim dolmuyor ( gülüşmelerrr haahaaa)….
Çalışmadığım dönem içersinde geceler gerçekten çok sıkıcı ve tekrar renklendirmenin zamanın geldi diye geri dönmeye karar verdim. ..What a comeback ( tekrar gülüşmeler )....

Programınızda soru sormakta en zorlandığınız kişi kimdi ve neden zorlandınız?
- Kimde zorlandım?! Hımmmm.. Özel hayatımda samimi olduğum kişilerle zor oluyor. Levent Kızıl’da zorlandım. Çünkü ailecek çok yakından tanışıyoruz. Profesyonelce soru sorma zorlaşıyor. Hatta sonunda da “SABAAAAAA “dedi..

Tanımadan önce farklı düşündüğünüz ancak programınızda konuk olduktan sonra sizi çok şaşırtan ve fikirlerinizi değiştiren ünlüler oldu mu?
- Hiç olmadı. Her konuğumla yakından ilgileniyorum. Çünkü biz ekipçe gelen her konuğu a’dan z’ye araştırıyoruz.

Gece kuşağına önemli bir renk getirdiniz ve sizden sonra diğer kanallar da bu kuşağı değerlendirmek için harekete geçti. Siz diğer kanallardaki programlarla rakip halinde misiniz, yoksa 'başkasının ne yaptığı beni ilgilendirmez' mi diyorsunuz?
-Hayatımın hiçbir döneminde bir başkasının yaptığı bir şey beni ilgilendirmedi. Ben tarzımla zaten farkımı ortaya koyuyorum. Gönül ister ki taklitlerim çoğalsın (Kahkalar tekrarrrrr, havada uçuyor!)...

Habertürk'teki programınızda çok doğal hareket ediyorsunuz ve başarınızın da önemli faktörlerinden birisinin bu olduğu görülüyor. Programınızdaki bu doğallığınızla ana haber bülteni sunsanız sizce başarılı olabilir misiniz?
- Zaten gerektiği yerde ciddiyetimi koruyarak bunu net bir şekilde ifade edebildiğimi düşünüyorum. Ana haber eski hedeflerim arasındaydı. Belki bu yaptığım işte gerekli doyuma ulaştıktan sonra deneyebilirim…

Bir şehir efsanesi ortalarda dolaşıyordu. Ne kadar doğru ne kadar değil sizden duymak istedik. Şöyle ki; programınız başladıktan kısa bir süre sonra Habetürk’e bir kamyon dolusu çiçek gelmiş... Olayın aslını bir de sizden duyalım. Bu olay doğru mu? Doğruysa da çiçeklerin sahibini öğrenebilir miyiz?
- Efsane değil, evet gerçekti. Bu olay yaşandıktan 3 hafta sonra internete düşmüş. Ben de şoke oldum okuyunca.. Kim olduğuyla hiç ilgilenmedim, çünkü bence alaturka bir hareket . Herhalde bir yıl boyunca beni çok özleyen bir izleyicim olsa gerek…

Daha önce partnerlerinizin bulunduğu programlarda yer aldınız ve bu programlar pek uzun soluklu olmadı. Ancak şu anda tek başınıza bir program yapıyorsunuz ve başarılısınız. Bir programı tek başına üstlenmek size daha mı uygun?
-Evet tek başımayken kendimi daha rahat ve daha özgür ifade edebiliyorum. Sorumluluklarımı tek başıma halletmekte başarım ortada. Partner olunca rol kapayım diye kendimi geri çekince rollerim kapılıyor.

Programlarınızda aşk üzerine çok konuşmalar oluyor. Konuklarınıza aşk üzerine bir çok soru yöneltiyorsunuz. Ancak siz hiç bu konulara girmiyorsunuz. Bunun bir nedeni var mı?
- İnsanlar ne zaman bir araya gelseler laf mutlaka kadın erkek ilişkilerine gelir. Bu da ilgi çeker. Çok özele girmedikçe ben de insanlara aşkı soruyorum. Çünkü onların görüşlerine dair söyleyecekleri herhangi bir kelime birisinin aşk acısını dindirebilir.

Canlı yayının çok riskli olduğu söylenir. Ancak sizde canlı yayın yapmanın ne telaşı, ne de korkusu var. Canlı yayında gaf veya hata yapmaktan korkmaz mısınız?
-Gaf veya hata yapmak diye bir tedirginliğim yok. Herkes yapabilir. Öyle bir kaygı taşımıyorum. Telaşlansam bile yapabilecek bir şey yok. Habercilik tecrübesi taşımanın da verdiği özgüvenle bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Hiç olmadı bir fıkra anlatırım, olmadı kameramanı çağırır, bir şekilde yayını sürdürürüm..

Programınız geceyarısı sona eriyor. Programdan sonra ne yaparsınız? Eve gidip uyumayı mı, dışarıda eğlenmeyi mi yoksa bir gün sonrası için neler yapacağınızı konuşmayı mı tercih edersiniz?
-Program bittikten sonra tekrar odamıza çıkıp bir gün sonrasını konuşuyoruz. Ondan sonra da evimize gidip, uyumaya çalışıyoruz..

Sizce Türkiye'de sizin yaptığınızı yapabilecek başka kadın spikerler ya da televizyoncular var mı? Sizin farkınız nedir?
- Tabii ki vardır ama hiçbir şey aslı gibi olmaz. Herkesin kendi tarzı var, bu da benim tarzım (gülüşmeler)... Taklitler aslını yaşatır.

Kıyafetleriniz ve takılarınız da programda oldukça dikkat çekiyor. Özellikle çalıştığınız belli yerler var mı, yoksa hepsini kendiniz mi seçip alıyorsunuz?
- Genelde kendim seçiyorum, dönem dönem çalıştığım yerler oluyor. Ama çalıştığım yer olsa bile kendim seçiyorum.

Televizyon dünyasında basamakları tırmanırken bir kadın olarak zorluklarla karşılaştınız mı? Sizi en çok zorlayan şey ne oldu?
- Zorluklarla karşılaşmadığım hiçbir dönem olmadı.. Sonuçta kararlı, iyi niyetli ve kendinizden ödün vermediğiniz sürece ayakta kalmayı başarabiliyorsunuz..


Program sırasında konuğunuzla sohbet ederken hiç içinizden, 'Bitse de kurtulsam' dediğiniz oldu mu?
- Çooookkkkk (gülüşmeler)... Konuk tutuk olupta konu akmadığı zaman, ki bazen canlı yayında heyecanlanan konuklar oluyor, o zamanlar birkaç kere hissettiğim oldu.

Sizin gibi neşeli ve şen kahkahalı bir insanın senelerce ciddi bir yüzle ekran karşısında yer almış olması bir çok izleyiciyi şaşırtıyor. İşini profesyonelce yapan bir isim olarak haber sunumu sırasında duygularınızı saklamakta zorlandığınız anlar oldu mu? Unutamadığınız bir anınız var mı?
- Az önce söylediğim gibi ciddi olunması gereken yerde son derece ciddi bir insanım. Haber de tebessüm bile edilemeyecek kadar ciddi bir iş. Yerine göre hareket edebilen ender profesyonellikte olduğuma inanıyorum. Hatta tek...

Kısa bir süre önce dostlarınız, arkadaşlarınız için bir parti verdiniz. Bu parti bazı kimselerce eleştirildi. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?
- Eleştirenler buyursun kendileri yapsınlar.. Ben o partiyi bir yerlere sığınarak değil, kendi imkanlarımla yaptım..

Medyada magazin haberleri ve magazinciler son dönemde sıkça konuşulan ve tartışılan bir konu. Sizin magazine bakışınız nasıl? Magazinde söz sahibi bir isim olsaydınız nasıl bir tavır sergilerdiniz?
-Magazin olmazsa olmazların arasında bir şey. Hayatta yaşanan ve konuşulan her şey zaten haberdir. Bunun daha fazla konuşulacak bir konu olmadığını düşünüyorum..

Dizi yada sit-com tekliflerini nasıl değerlendiriyorsunuz ?
- Dizi teklifi geldi, sit-com teklifi gelse de yapsam diye bekliyorum...

Habertürk

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: