SAÇ BAKIMINI İHMAL ETMEYİN!

İster boya ister röfle olsun, eğer saçlarınız çok fazla işlem görüyorsa, uzun vadede sağlıklı görünmeleri pek de mümkün değil. Ancak siz bazı tedbirler alarak bu durumu aksine çevirebilirsiniz!

Magazin

SAÇ BAKIMINI İHMAL ETMEYİN! Saçlarınız boyadan ve röfleden yıprandı, eskisi gibi sağlıklı görünmüyorlar diye kendinizi harap etmeyin. Alacağınız birkaç ufak önlemle bu işin üstesinden gelmeniz mümkün.

Şampuan seçimi
Saçlarınızı yıkarken mutlaka boyalı ya da röfleli saçlar için hazırlanmış bir şampuan tercih edin. Saçlarınızı fazla sıcak suyla yıkamayın ve durularken mutlaka soğuğa yakın su kullanın.

Saç kremi kullanın
Saçlarınızı iki günde bir yıkayın ve her yıkamanızda mutlaka saç kremi kullanın. Ayrıca haftada bir mutlaka bakım yaptırın. Böylece saçlarınızın doğal nem dengesini korumuş olacaksınız.

Su için
Gördüğünü işlemler sebebiyle nemini kaybeden saçlarınıza dışarıdan olduğu kadar içerden de destek vermelisiniz. Bu sebeple günde en az 8-10 bardak su içmeye çalışın.

Nazik davranın
Saçlarınız kuruduğu için kırılması ve kopması çok daha kolay olacaktır. Dolayısı ile özellikle kuruyken çok sık taramayın. Mümkünse saçlarınızı kremledikten sonra banyodayken tarayın ve geniş dişli bir tarak kullanın.

Saçlarınızı kurutmayın
Saçlarınızı mümkün olduğunca fönden, maşadan ve düzleştiricilerden uzak tutmaya çalışın. Banyo yaptıktan sonra saçlarınızı havluyla sarın ve kendi kurumalarını sağlayın. Çok önemli organizasyonlar dışında da maşa ya da düzleştirici kullanmamaya çalışın.

Boyama sıklığınızı azaltın
Saçlarınızı mümkünse altı haftadan önce boyatmayın. Unutmayın, saçlarınız ne kadar sık işlem görürse, o kadar çabuk yıpranacaktır.

Zeytinyağıyla masaj yapın
Zeytinyağı saçlarınızı nemlendirir ve renginin çok daha uzun süre dayanmasını sağlar. Doğal zeytinyağı ile önce saç diplerinize sonra da uçlarınıza masaj yapın. Böylece saçlarınız çok daha canlı ve parlak görünecektir.

Saçlarınızı kestirin
Ayda bir mutlaka saçlarınızı uç kısımlarından kestirin. Böylece kırıklardan kurtularak, saçlarınızın cansız görünmesini engellemiş olacaksınız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: