Saç rengi nasıl açılır?

Pek çok kadın saçlarını doğal yollarla açmak ister. Çünkü eğer saçlarınızda koyu tonlarda boya varsa, bu boyayı boyayla açamazsınız.

Kadın

Saç rengi nasıl açılır? Saç rengi açıcı solüsyonlar ve renk açıcı kimyasallar kullanılması gerekir. Bu da saçı oldukça yıpratan bir işlemdir.

Saçlarınız boyayla elde edilmiş bir siyahsa, saç rengi açıcı hidrojen peroksit, oriel gibi maddelerle açılabilir; ancak riskli bir işlem olduğundan, deneyimli bir kuaför tarafından yapılması gerekir.

Saçlarınız boya siyahıysa, doğal yollardan açmanız, yahut açık renk boya ile açmanız neredeyse imkansızdır. Ancak saçlarınız doğal rengindeyse ve herhangi bir boya işlemi görmediyse, doğal maddelerle çok rahat açabilirsiniz. Mutfağınızda kullandığınız besleyici gıdalardan bazıları aynı zamanda çok iyi bir saç rengi açıcıdır.

Papatya İle Saç Rengi Açma: Papatya çok iyi bir saç rengi açıcıdır. Aktardan temin edeceğiniz papatyaları bir çaydanlıkta kaynatıp soğutun. Saçlarınızı yıkayıp kremledikten sonra bu papatyalı suyu yedirin. Ancak bu işlemi yaz aylarında yapmanız gerekecek. Bu işlemi, saçlarınızda istediğiniz sarılığı yakalayana kadar haftada 2 kez tekrarlayın.

Limon İle Saç Rengi Açma: Limon, hem saç rengi açıcı, hem de saçları doğal bir parlaklığa kavuşturmaya yarayan muhteşem bir meyvedir. 3 bardak suyu 1 bardak limon suyuyla karıştırın, bu karışımı saçlarınıza yedirin. Yarım saat boyunca güneşte durun ve saçlarınızı suyla durulayın.

Bal İle Saç Rengi Nasıl Açılır: Bal da iyi bir saç rengi açıcıdır. Bir miktar bal ile, biraz saç kremini karıştırın ve saçlarınıza sürün. Bone ile kapatın ve o şekilde yatın, yahut 8-10 saat saçlarınızda bekletin. İşlem sonunda saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın hem yumuşadığını, hem de renginin açıldığını göreceksiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: