Saçını evde boyayanlar; bunlara dikkat!

Saçlarınızı evde boyamak düşündüğünüz kadar zor değil. Sadece bilmeniz gereken birkaç önemli detay var.

Kadın

Saçını evde boyayanlar; bunlara dikkat! Saçınızı ilk defa evde boyuyorsanız dikkat! Endişelenmenize gerek yok. Kötü bir sonuç almamak için aşağıdakileri uygulamanız yeterli.

CANLI RENKLER
Saçınızın canlı renklere sahip olması için boyadan kısmamanız gerekiyor. Eğer saç boyanız yetmezse saçınızda bazı bölgeler boyasız kalabilir. Bu yüzden boyanızı iki kutu alıp bol boyanın tadını çıkarın.

ETRAFI KORUMAK
Yeni boyanmış saçlar havlularınıza, kıyafetlerinize ve yastık kılıflarınıza renklerini verebilir, bundan kaçınmak için; eski havlularınızı kullanabilir, saçınızı boya tamamen akana kadar toplu tutabilir ve eski yastık kılıflarınızı kullanabilirsiniz.

KISA SAÇLILAR DİKKAT
Kısa saçları boyamak en az uzun saçları boyamak kadar zordur. Daha kısa sürecek olsa bile kısa saçlarınız yüzünüze, ve ensenize değerek cildinizin boyanmasına sebep olabilir. Bu yüzden kısa saçlarınızı boyarken yukarıda tutmaya dikkat etmelisiniz.

EN İYİ RENGİ SEÇMEK
Saçlarınızı boyamakla ilgili olumlu bir sonuç almak istiyorsanız, seçeceğiniz boyayı saç renginizden iki üç ton açık veya koyu tercih etmelisiniz. Bu şekilde saçınız boyayı kabul edecek ve daha kesin sonuçlar alacaksınız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: