Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açabilirsiniz!

İşte kimyasal işlemlere başvurmadan yapmanız gerekenler...

Kadın

Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açabilirsiniz! Saçlarınıza kimyasal bir işlem uygulamadan ombre ya da balyaj görünümü verebilirsiniz. Eğer kumral saçlarınıza hafif bir 'güneş' dokunuşu istiyorsanız doğal yöntemlerle saç renginizi açabilirsiniz.

İşte saçlarınızı doğal yöntemlerle açabilmek için yapmanız gerekenler:

Tarçın:

Tarçın saç renginizi fark ettirmeden açar. Bir çay kaşığı tarçını macun kıvamına gelene kadar su ekleyin. Islak saçlarınıza sevdiğiniz bir saç kremini sürün ve durulamayın. Ardından tarçınla hazırladığınız macunu sürün. Saç kremi, tarçının saçınıza işlemesini kolaylaştıracaktır. Saçlarınıza bone takın ve 6 saat bekleyin. Saçlarınızı duruladıktan sonra daha saçlarınızın daha parlak hale geldiğini fark edeceksiniz.

Limon:

Saçlarınızı küçük tutamlara ayırarak limon sürebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise 2 yemek kaşığı limon suyunu 1 bardak ılık su içinde karıştırarak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı dışarıda, güneşle kurutun. Ancak limonun asidik özelliği nedeniyle saçlarınızdaki kurumayı önlemek için saçınızı mutlaka nemlendirmelisiniz. Örneğin hindistancevizi yağı maskesi uygulayabilirsiniz.

Papatya çayı:

Eğer koyu renkteki saçlarınıza altın renginde ışıltı katmak istiyorsanız en doğal yöntemlerden biri papatya çayı kullanmaktır. Bir bardağın içindeki kaynar suda 10 dakika papatya çayı demleyin ve soğumasını bekleyin. Ardından temiz saçlarınıza uygulayın, daha iyi bir sonuç için gecce boyunca bekletin. Ertesi gün durulayın ve işlemi tekrarlayın.

Sodyum bikarbonat:

Bir bardak suda karıştırdığınız bir çay kaşığı bikarbonatı şampuan adımından sonra saçınızı durularken kullanın. Ardından saç kreminizi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama zamanla saç renginizi açarak saçlarınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır. Ancak sodyum bikarbonat alkali özelliği taşıdığı için saç derinize zarar verebilir. Özellikle yıpranmış saçlarınız varsa uzmanlar bu adımı çok tavsiye etmiyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: