Saçların kabarmaması için püf noktalar!

Saçlarınız olduğundan fazla kabarıp sürekli elektrikleniyorsa, haberimizin detaylarını okuyarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz...

Kadın

Saçların kabarmaması için püf noktalar! Saçlarınızın daha bakımlı görünmesi için saç kreminden farklı pek çok ürüne kadar deneme yapmanız canınızı sıkabilir. Nem, rüzgar gibi nedenlerden dolayı saçlarınız elektriklenip bozulabilir. Ancak saçlarınızın kabarmasının tek bir nedeni vardır, o da nemsiz kalmasıdır. Saçlarınız nemliyse dış etkenlere karşı kendini koruyabilir. Bu nedenle saçlarınızın kabarmaması için püf noktaları derledik...

Tarak

Saçlarınızı tararken mutlaka nemli ve ıslak olmasına dikkat edin. Kuru saçlar ve tarak ikilisi birbirlerinden çok elektrik alır ve bu durum saçlarınızın kabarmasına sebep olur.

Saçlarınıza bakım maskesi uygulayın

Saçlarınızın nemli ve kabarmaması için mutlaka haftada bir kere nem veren bir basım maskesi uygulamalısınız.

Serum kullanın

Saçlarınız gün içinde kabarıyorsa çantanızda küçük bir serum taşımanız saçlarınızı yatıştıracaktır.

Saç kurutma makinesi kullanmayın

Saç kurutma makineleri ısı nedeniyle saçın yapısını bozarak saçlarınızın nem dengesini kaybetmesine neden olur. Bu da saçlarınızın kabarmasına yol açar. Saçlarınızı makine ile kurutmak yerine kendi halinde kurumasını beklemelisiniz.

Yastık kılıfı saçlarınızın kabarmasını engeller

Eğer pamuklu bir yastık kılıfı kullanıyorsanız bu durum saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızdaki nemi emer ve saçlarınız kabarır. Saçlarınızı ipek bir şal ile sararak uyuyabilirsiniz ya da yastık kılıflarınızı ipek yastık kılıflarıyla değiştirebilirsiniz.

At kuyruğu yapın

İnatçı ve kabarmaya müsait saçlarınız varsa at kuyruğu saç modelini tercih etmek işinize yarayabilir. Saçlarınızı sıkıca topladıktan sonra nem veren saç spreyi ile saçlarınızı sabitleyebilirsiniz. Böylece toplu ve kabarmayan bir saç modeli elde edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: