Saçların kabarmaması için püf noktalar!

Nem, rüzgar gibi birçok neden saçları olduğundan daha kabarık gösterebiliyor. Peki, saçların kabarması nasıl engellenir?

Kadın

Saçların kabarmaması için püf noktalar! Kuru saç ve tarak ikilisi birbirlerinden çok elektrik alır ve bu durum saçlarda kabarmaya yol açar. Bunu önlemek için tarağınızın nemli veya ıslak olmasına dikkat edin.

Saçlarınız gün içinde kabarıyorsa çantanızda küçük bir serum taşımanız saçlarınızı yatıştıracaktır.

Saçlarınızın nemli ve kabarmaması için mutlaka haftada bir kere nem veren bir basım maskesi uygulamalısınız.

Saç kurutma makineleri ısı nedeniyle saçın yapısını bozarak saçlarınızın nem dengesini kaybetmesine neden olur. Bu da saçlarınızın kabarmasına yol açar. Saçlarınızı makine ile kurutmak yerine kendi halinde kurumasını bekleyebilirsiniz.

Eğer pamuklu bir yastık kılıfı kullanıyorsanız bu durum saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızdaki nemi emer ve saçlarınız kabarır. Saçlarınızı ipek bir şal ile sararak uyuyabilirsiniz ya da yastık kılıflarınızı ipek yastık kılıflarıyla değiştirebilirsiniz.

Son derece inatçı ve kabarmaya müsait saçlarınız varsa at kuyruğu işinize yarayabilir. Saçlarınızı sıkıca topladıktan sonra nem veren saç spreyi ile saçlarınızı sabitleyebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: