Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak için...

Bazen ani kararlar verip istemediğiniz bir kısalıkta saçınızı kestirdiyseniz ve pişman olduysanız üzülmeyin! Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanın yolları var...

Kadın

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak için... Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri elbette ki saçtır. Saç, zaman zaman küsebilir hatta yıpranır ve uzamaz. Ancak bu 5 öneri ile saçlarınızda kısa sürede göz görülür bir uzunluğa kavuşabilirsiniz.

1-Protein ağırlıklı beslenin
Vücudun temel ihtiyaçlarının sağlığın yanı sıra saçlara da etkisi büyüktür. Et, balık, tavuk gibi gıdalar tüketmeniz saçlarınızın daha hızlı yaramasını sağlayacaktır.

2- Çok sıcak su ile duş almayın
Banyo yaparken suyun ısı derecesi oldukça önemli bir detaydır. Su çok sıcak olursa saç derileriniz zarar görebilir, bu da uzamasında büyük rol oynar. Ilık su ile duş almak ise olumlu olarak saç derilerinizi uyarır ve kısa sürede uzamasını sağlar.

3-Kırıklarınızı aldırın
Saçlarınızdaki kırıklıkları sık sık aldırın. Kısalacak diye kesilmeyen saçlar uzunluğu etkileyen önemli faktörlerdendir. Eğer kırıklarınızı aldırırsanız saçlarınız kendiliğinden uzayacaktır.

4-Isı kullanmayın
Saçlarınıza sık sık ısı veriyorsanız dikkat! Düzleştirmek ve maşa yapmak gibi saça yüksek ısı veren makineler saçın küsmesine sebep olabilir. Ama illa "şekil vermem gerek" derseniz, sizlere bigudi yapmayı önerebiliriz.

5-Bitkisel olan yağlardan kullanın
Bitkisel yağlar saç için oldukça besleyici ürünlerdir. Argan yağı gibi besleyici yağlar, saçınızı besleyerek kıs sürede uzamasında etkili olacaktır.

Evde 10 dakikada kirpiklerinizi uzatabileceğinizi biliyor musunuz?

Evde 10 dakikada kirpiklerinizi uzatabileceğinizi biliyor musunuz?

Bunlarda ilginizi çekebilir: