Saçlarınızın vitaminlere ihtiyacı var mı?

Vitaminler, vücudun sağlıklı bir gelişim göstermesi için gereklidir. Saç bakımları için de vitamin, saçların daha sağlıklı olmasına yardım eder...

Kadın

Saçlarınızın vitaminlere ihtiyacı var mı? Saç dökülmesi, pek çok kişinin sıklıkla yaşadığı bir problemdir. Bu dökülmeler genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanır. Peki saçların güçlü görünmesi için neler yapılması gerekir? İşte detaylar...

Keratin, kollajen ve bakır, daha sağlıklı saçları için kullanılabilecek takviye örnekleri arasında yer almaktadır. Keratin, saçlarınızın uzamasına yardımcı olmak için saçınızdaki bağ dokusunu güçlendirir. Kırık saç uçlarını da onararak daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bakır ise saçınızın rengini ve pigmentasyonunu korumaya yardımcı olur. Kollajen, saçınızın ihtiyaç duyduğu yapı bloklarını sağladığı için saçınızın daha hızlı uzamasına yol açar.

Parlak, sağlıklı saçlara sahip olmak ve saçınızın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamak için uzman kontrolünde saç vitaminleri kullanılabilir. Ek olarak kullanılan bakım kremleri saçları dışardan beslerken saç vitaminleri ise saçları içerden besleyecektir. Saçların sağlıklı uzaması, canlılığını yitirmemesi ve kırılmaması için kullanılan bu vitaminlerin etkisi birinci ayın sonunda görülmeye başlanır ve bu etki iki yıl boyunca devam eder.

Beslenmeye dikkat etmek de şart!

Öte yandan saç ve beslenme ilişkisi de oldukça önemlidir. Sağlıksız ve düzensiz beslenme saçları olumsuz etkilemekte ve saç kaybına kadar giden birçok olumsuzluklara sebep olabilmektedir. Bu sebeple saç sağlığımız için beslenmemize dikkat etmeliyiz. Uzman kontrolünde alınacak ek takviyelerle de arzu edilen canlı saçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Kuru ciltler için peeling tarifleri!

Kuru ciltler için peeling tarifleri!

Bunlarda ilginizi çekebilir: