SADECE DÜŞÜNCE GÜCÜYLE ORGAZM MÜMKÜN MÜ?

Amerikalı kadın seksolog-yazar Barbara Carrellas bunu yapabilenlerden...

Magazin

SADECE DÜŞÜNCE GÜCÜYLE ORGAZM MÜMKÜN MÜ? Orgazmın sadece cinsel temas ya da kendi kendine dokunmayla mümkün olacağına inananlar yanılıyor olabilir...

Kısa bir süre önce Amerikan televizyonu TLC'nin 'Strange Sex' (Tuhaf Seks) adlı belgesel dizisinde de konu edilen Amerikalı seksolog, yazar ve performans sanatçısı Barbara Carrellas, bu yöntemi 20 yıldır bire bir uygulayanlardan...


AIDS tufanında öğrenmiş

Carrellas, AIDS'in zirve yaptığı 80'li yıllarda Broadway'de tiyatro oyunlarını yönetirken, birçok arkadaşının, bu hastalık yüzünden öldüğüne tanık olmuş ve bunun üzerine, karşı cinsle birleşme olmadan orgazma ulaşmanın alternatiflerini araştırmaya başlamış.


'Solo seksi seviyorum'

Gittiği bir tiyatro atölyesinde ise sadece zihnini kullanarak cinsel hazzın doruk noktasına ulaşmayı öğrenmiş. Carrellas, CBS televizyonuna yaptığı açıklamada, kendisinin de 20 yıldır elle uyarılmaya bile gerek kalmadan, sadece düşünce gücüyle orgazm olabildiğini ve 'solo seksi' sevdiğini söyledi.

Rutgers Üniversitesi uzmanları da, Carrellas'ın iddialarının doğru olduğuna yönelik kanıtlar elde etti. Barbara Carrellas'ı MR görüntüleme cihazına sokan bilim adamları, ünlü seksologdan o sırada orgazm olmak üzere düşünmeye başlamasını istedi.

Carrellas, denileni yapıp doruk noktasına ulaştığında, normal bir orgazm sırasında hareketlenmesi gereken aynı beyin bölgesinin bu durumda da faaliyete geçtiği ekranda tespit edildi. Yani gerçek bir orgazmla aynı şeyi yaşamıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: