Sahip olmanız gereken temel makyaj fırçaları

Makyaj yaparken kullanılan ürünler kadar fırçalar da makyajın daha profesyonel görünmesi için kadınların vazgeçemediği yardımcı araçlar. Peki sahip olunması gereken temel makyaj fırçaları hangileri?

Kadın

Sahip olmanız gereken temel makyaj fırçaları Makyaj yaparken kullanılan ürünlerde, bu ürünlerin cildinizin hem rengine hem yapısına uygun olması, alerji yapmaması gibi hususlara mutlaka dikkat edilmelidir. Peki makyajınızın profesyonel bir elden çıkmışçasına kusursuz görünmesi için kaliteli ürünler kullanmanız sizce yeterli mi?


Güzellik endüstrinin sınırı yok. Bir çok makyaj ürünü olduğu gibi çok çeşitli yardımcı araçlar da var. Bu kadar bolluğun içinde temel olarak hangi fırçaları kullanacağınız konusunda kafanız karışıksa okumaya devam edin. İşte sahip olmanız gereken temel fırçalar;1- Kabuki Fırça: Çoğunlukla sentetik kıllardan yapılan bu küt ve tombul fırçalar, yüze bronzlaştırıcıları, aydınlatıcıları çabuk bir hareketle sürmek için yapılmıştır. Sapı kısa ve ucu geniş olan bu fırçalar dikkatli kullanılmazsa bütün yanağınızı allığınıza bulayabilirsiniz. Dikkatli kullanmalısınız.

2- Düz Uçlu Far Fırçası: Yoğun far uygulaması yapacağınız zaman bu kısa kıllardan oluşan ve küt fırçaları kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızı tamamen kaplayacağınız durumlarda size oldukça yardımcı olacaktır.

3- Fondöten Fırçası - Süngeri: Çoğunlukla sentetik kıllardan yapılmış ve fondöten uygulamasını yapmak için kullanılan fırçalardır. Fondöteninizi cildinize fırçayla uyguladığınız zaman cildinizle çok daha bütünleşmiş, daha soft bir görüntü elde edersiniz. Bunun yanında Türkiye'de hemen hemen yeni moda olmuş 'Beauty Blender'lar vardır. Bunlar fondöten, bb krem, kapatıcı vb. ürünlerinizi uygulamaya yarar ve işlerini de başarıyla yaparlar. Uygulamadan önce ıslatmanız gereken bu süngerlere alıştıktan sonra sürekli kullanacağınızdan eminiz.

4- Eğimli Eyeliner Fırçası: Eyeliner bazıları için göz makyajının vazgeçilmezi olsa da kullanımı oldukça zordur. Fakat kesik uçlu eyeliner fırçasıyla uygulamanızın ne kadar başarılı olduğuna şaşıracaksınız.

5- Blending ( Karıştırma Fırçası ): Far uygulamalarında gözün dış tarafına uygulanan yoğun far görünümünü yumuşatmanın yanı sıra sürdüğünüz farklı far renklerini birbirine karıştırmakta kullanılan,yumuşak fırçalardır.

6- Eğimli Allık Fırçası: Her ne kadar allık fırçası denilse de yüzünüze uygulayacağınız, toz yapıda aydınlatıcı, bronzer gibi ürünleri bu fırçayla rahatlıkla uygulayacaksınız. Yapısı ve şekliyle yüzünüze tam uyum sağlayan bu fırçalar ile makyajınız kusursuz görünecek.

Damla YILMAZ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: