SAHNEDE İYİ GOL ATIYORUM

Yükselişini sürdüren Bengü, InStyle dergisinin eylül sayısı için objektif karşısına geçti

Magazin

SAHNEDE İYİ GOL ATIYORUM   'Gezegen' adlı albümüyle müzik piyasasındaki yükselişini sürdüren Bengü, InStyle dergisinin eylül sayısı için objektif karşısına geçti.
Ünlü şarkıcı, 'Benim rengim' dediği pembe kıyafetler içinde poz verirken profesyonel modeller kadar rahattı.
“Saçlarımı mavi katkılı siyaha boyattım. O yüzden son zamanlarda fuşya en çok kullandığım renklerden biri oldu. Bana da çok yakıştığını düşünüyorum” diyen Bengü'nün en sevdiği ikinci renk ise parlament mavisi... Ama çoğu kadın gibi esas olan yine siyah... O renk için Bengü tek bir kelime kullanıyor: “Kurtarıcım”...

Single isterken albüm çıkardık

Temmuz ayında 'Gezegen' adlı yeni albümünü yayınlayan Bengü, aylardır yoğun bir tempo içinde. İlkbaharda bir yandan konserlerini verirken bir yandan da albüm çalışmasına başlamış. Önceki albümünün üzerinden sadece bir sene geçmişken neden bu çalışmayı yayınladığını sorunca, 'Yaz için yeni bir şeyler sunmak istedim' diye cevap veriyor ve ekliyor:

'Geçen yaz ’Korkma Kalbim’in başarısı beni ve çalıştığım ekibi çok heyecanlandırdı. Eski albümden bir şarkıya klip çekmek yerine bir single mı yapsak diye düşünürken sevgili Serdar’dan (Ortaç) ’Gezegen’ adlı şarkı geldi. Çok beğendik, onun üzerine bir albüm yapmaya karar verdik ve elimizdeki besteleri aranjör arkadaşlarımıza dağıttık.'

Geçirdiğim en güzel yazdı bu

Bengü’nün konserler nedeniyle zaten yoğun olan temposu, albümünün çıkmasıyla birlikte ikiye katlanmış. Ama bu durumdan hiç şikayetçi değil. Bilakis mutlu ve bu mutluluğunu 'Geçirdiğim en güzel yazdı. Başarılı olunca insan işine daha da sarılıyor' sözleriyle ifade ediyor.

Konserlerde git gide daha büyük bir kitleyle karşılaşan Bengü, sahnesine de çok güveniyor: 'Bence bizim işimizde maç sahnede başlıyor. Ben de sahnede iyi gol atıyorum. Hatta topu tam 90’a atabiliyorum' diyor gülerek. Bunu da yıllarca Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapmış olmasına bağlıyor: 'Sahnede hem çok mütevazı olup hem dev gibi görünmeyi ondan öğrendim.'

Ayakkabı alıp evde seyrediyorum

Bengü’nün doğal olarak en çok harcama yaptığı şey sahne kıyafetleri... Yine de tutumlu olmaya çalıştığını, aldığı bir elbiseyi boyunu kısaltıp ya da bir aksesuvar ekleyip tekrar giydiğini söylüyor. Kıyafette tercihi miniden yana. V2K ve İstinye Park’taki Naked, alışveriş yaptığı yerler arasında.

Dergilerin yanı sıra ünlü tasarımcıların internet sitelerini de takip ediyor. Alexander McQueen, Marc Jacobs ve Dolce&Gabbana çizgisini sevdiği markalardan... Ayakkabı deyince onun için akan sular duruyor. 'Özellikle son iki-üç senedir daha da arttı merakım. Mesela aldığım pahalı bir ayakkabıyı oturup seyredebiliyorum' diyor gülerek.

Engelliler için açılan okulda ders vereceğim

Ekim ayından itibaren kendisine sunulan televizyon projelerini değerlendirmeye başlayacağını söyleyen Bengü’nün bir diğer planı da sosyal sorumluluk projelerine dahil olmak... 'İnsanlara örnek olduğum bir konuma geldim. Genç kızlar bana bakıyorlar, dediklerimi önemsiyorlar. Baba Beni Okula Gönder kampanyası için çalışmaya başlayacağım. Ayrıca engelli çocuklarımız için Sarıyer’de bir okul var, orada müzik derslerine gireceğim' diyor ünlü şarkıcı ve ekliyor: 'Bizler göz önünde olan insanlarız. Sadece sahneye çıkarak ya da objektiflerin önünde poz vererek yaşamamalıyız. Bu yeterli değil.'

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: