'Saklı'nın galasında Pelin Akil: Aşk sarhoşuyum!

Selim Evci'nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi "Saklı" 22 Nisan'da Pinema Film dağıtımıyla vizyona girmeye hazırlanıyor.

Magazin

'Saklı'nın galasında Pelin Akil: Aşk sarhoşuyum! Başrollerinde İlhan Şeşen, Türkü Turan, Settar Tanrıöğen ve Pelin Akil'in rol aldığı film iki ailenin birbirleriyle kesişen saklı hayatlarını konu alırken, aynı zamanda insanın kendi içindeki 'Saklı' duygularına da işaret ediyor. Dünya prömiyerini 39. Montreal Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yapan Saklı, bu yıl 52.'si yapılan Uluslar arası Antalya Film Festivali'nden de Film "En İyi Yönetmen" ödülü, Cezayir'de gerçekleşen Annaba Film Festivali'nden "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü, 3. Antakya Altın Defne Film Festivali'nden En İyi Film ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandı.


Dizilerin yayından kalması bizim suçumuz değil!

Filmi izlemeye gelenler arasında olan Ceyda Ateş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yakında "O Hayat Benim" dizisi ile ekranlara dönmeye hazırlanan oyuncu, "Bu birliktelik sadece sezon sonuna kadar olacak" dedi. Yaz aylarında yeni bir proje ile ekranlara dönmeye hazırlanan Ateş, "Yayından kalkan dizilerin tüm sorumluluğu başrol oyuncularına kesiliyor. Benim başrolünü oynadığım dizi yayından kalkıyor, sonra Ceyda Ateş'in dizisi yayından kalktı diye algı operasyonu yapılıyor. Diziyi ben yönetmiyorum, senaryoyu ben yazmıyorum ve kamera arkası ekibini ben organize etmiyorum. Biz sadece bize verilen rolü en iyi şekilde oynamaya çalışıyoruz. Reyting konusunda lütfen artık bizleri kurban etmeyin" dedi. Estetik operasyon geçirdiği ile ilgili haberlerine açıklık getiren Ateş, "Yılanların Öcü" dizisinde oyuncu arkadaşım burnumu kırdı, yaşanan olay sonucunda, burnum alçıya alındı. Hatta alçı çıktıktan sonra burnumda ufak bir deformasyon oldu, ama ben bunun için bir operasyona gerek duymadım.

Aşk sarhoşuyum!

Filmin başrol oyuncularından Pelin Akil, geçtiğimiz günlerde dört yıllık sevgilisi Anıl Altan'dan sürpriz bir evlilik teklifi almıştı. Yaşadığı özel anını gazeteciler ile paylaşan Akil, "Bu teklifin 17 Nisan doğum günümde gelmesi benim için daha özel oldu. Gerçekten böyle bir teklifi beklemiyordum, Anıl tek başına A'dan Z'ye herşeyi organize etmiş. Çok mutluyum, şu anda aşk sarhoşuyum diyebilirim" dedi. Düğün tarihleri ile ilgili net bir karar almadıklarını belirten oyuncu, "Yakın zamanda belli olur diye düşünüyorum" dedi.

Bir film çekmek kolay değil!

Film çekimlerinin bitmesinden sonra, "Sahnelerde, gerçekten zorlandım" diyen oyuncu, "Bakın arkadaşlar, bu konuda artık son kez konuşuyorum. Bu film Kanada'ya gitti, orada bana bu soruyu sordular. Ben bu cevabı verdiğimde salondaki insanlar ve basın mensupları kahkahalarla güldüler. Bir film çekiyorsunuz soğuk bir havada kolay birşey değil. Benden ne söylememi bekliyorsunuz, herşey iyiydi güzeldi çok kolay çektik. Öyle değil, Türkiye'de söylediğim zaman insanlar bana neden böyle söyledin derken, batılı insanlar buna gülüyorlar. Sanırım bizim topluk olarak gerçekten gülmeye ve birşeyleri tarafsızca ele almaya ihtiyacımız var" dedi.

GECCEDEN KARELER:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Bunlarda ilginizi çekebilir: