SAMARATLILARLA ÇİANLILARIN BÜYÜK SAVAŞI!

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın üstlendiği Star Yapım - Adam Yapım ortak projesi “Atlılar” ise Bulgaristan’da çekiliyor.

Magazin

SAMARATLILARLA ÇİANLILARIN BÜYÜK SAVAŞI! Canan Ergüder, Aslı Tandoğan, Tamer Levent ve Ayça İnci’nin rol aldığı dizinin konusu ise şöyle:

Korku nedir bilmez, cenkte rakip tanımaz Samaratlılar düşmanları Çianlılar’a karşı büyük bir savaş kaybeder. Başları önlerine düşmüş Samaratlılar kanlarına karşı kan beklerken ulu liderleri Ejder Bey, öç almak yerine kavmine göç etmeyi emreder. Büyük oğlu Aslan Bey itiraz edince Ejder Bey, bu hezimetin Gökbaba’dan bir işaret olduğunu buyurur.

Törelerinin kurucusu Atabey, kendisine savaş meydanında, karısı Işılay’a ise rüyasında görünüp ‘Bu toprak kana doydu. Yedi cihan ve iki aleme hükmetmek için buradan göçün! Ölümlü topraklardan geçip ilk yeşil ovaya kök salın’ diye emretmiştir. Aslan Bey, babasının sözlerine inanmaz amagöçün habercisi ulu Beyaz Kurt, kendini belli edince söylenecek başka söz kalmamıştır. Böylece Samaratlılar evlerini, topraklarını, atalarınınyadigarlarını düşmanlarının ellerinde bırakıp yanlarında bir avuç Çianlıesir ile ulu Beyaz Kurt’un peşine düşüp kendilerine vaad edilen toprakları aramaya koyulur.

Fotoğraf...

Bunlarda ilginizi çekebilir: