Samsung'un yeni tableti!

Samsung, tablet bilgisayar pazarında payını artıracak yeni bir ürün çıkardı.

Yaşam

Samsung'un yeni tableti! Samsung, tablet bilgisayar pazarında payını artıracak yeni bir ürün çıkardı. 10.1 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip cihaz, bir özel kalemle de kullanılabiliyor.

10.1 inç büyüklüğündeki tablet, dokunmatik ekranının yanı sıra özel kalemle (S Pen) de kullanılabiliyor. Samsung, 5.3 inçlik akıllı telefonu Galaxy Note'da yer alan özel kalemi tablete de uyarladı.

Samsung'un yeni model tablette 1.4 GHz hızında dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM bulunuyor. Cihaz, Android 4.0.4 işletim sistemiyle çalışıyor. Cihazın 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki ayrı versiyonu bulunuyor. Galaxy Note 10.1, ilk etapta ABD, İngiltere ve Güney Kore'de satışa sunuluyor.

Tablet bilgisayarın "büyükleri"

Dünyada satılan her 10 tablet bilgisayardan 7'si Apple'ın imzasını taşıyor. Pazar araştırma şirketi IHS iSuppli'nin verilerine göre bu yılın ikinci yarısında tablet üretici şirketler, marka ve satış rakamları şöyle sıralanıyor:

- Apple, iPad, 17 milyon cihaz, pazar payı yüzde 69,6

- Samsung, Galaxy, 2,3 milyon cihaz, pazar payı yüzde 9,2

- Amazon.com, Kindle Fire, 1 milyon cihaz, pazar payı yüzde 4,2

- AsusTek, Transformer, 688.000 cihaz, pazar payı yüzde 2,8

- Barnes & Noble, Nook, 459.000 cihaz, pazar payı yüzde 1,9
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: