Sanat bir tür meditasyondur!

Sanat hayatın göbeğinde, insanın içinde ve ruhunda dolaşan mutluluk verici bir araçtır. Ya da aşk ve ilhamdır da diyebiliriz. Ve kesinlikle bir meditasyon türüdür. Bu sebeple çeşitli meditasyonlarda ve terapilerde sanat kullanılır. Kimi zaman müzik ile kimi zaman resim veya kitap okumak, iyi bir tiyatro oyunu izlemek bütün… Bütün bunlar iyileştirici bir şans tanır insana. Bu sebeple sanat için iyileştirici bir eylemdir diyebiliriz.

Kültür-Sanat

Sanat bir tür meditasyondur! Hayatından sıkılan, bunalan birçok insanın yeni bir aktiviteye yöneldiğini ve bunun önerildiğini biliyoruz. Bu sebeple kişiler kendilerine en uygun dallarda hobiler edinmeye başlar hatta bazen o kadar sever ve işi ilerletirler ki, bu hobilerden para kazanmaya bile başlarlar. Bu demek oluyor ki, sanat gerçekten hayatı değiştiriyor.

En gelişmiş ülkeler sanatın ileride olduğu ülkelerse o ülkelerde daha çok sanatçı var demektir. Daha çok sanat varsa, daha fazla da mutlu insan vardır o halde. Demek ki sanat mutluluk vaat ediyor.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: