''Sanat Objesi Olarak Sanatçı''

Müşfik Kenter, "Sanat Objesi Olarak Sanatçı" projesi için, yaşamını yitirmeden önce melek oldu.

Kültür-Sanat

''Sanat Objesi Olarak Sanatçı'' ''Sanat Objesi Olarak Sanatçı" sergisinin galası yapıldı. Ünlü ressamlar ve tabloları, bugünün sanatçılarıyla yeniden canlandırıldı ve “Sanat Objesi Olarak Sanatçı” sergisi ortaya çıktı.

56 sanatçı tarafından ünlü ressamların en sevilen 42 tablosunun canlandırıldığı serginin galası, Pera Palace Hotel'de gerçekleştirildi.


Türkiye’den 56 sanatçının 42 ünlü ressamın eserini canlandırdığı ‘Sanat Objesi Olarak Sanatçı’ sergisi, 17 Ocak Cuma günü CKM Sanat Galerisi’nde ziyarete açılıyor. Katılımcılar, Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış yaparak sergide yer alan fotoğraflara sahip olabilecekler.


DALİ’NİN KIZ KARDEŞİ HÜLYA KOÇYİĞİT,

Proje kapsamında her alandan sanatçı ve yazara çağrı yapıldı. Dali’nin kız kardeşi olarak Hülya Koçyiğit, Kurzwell’in ‘Sarı Elbiseli Kadın’ı olarak Ahu Türkpençe, Max Beckmann’ın otoportresi olarak Haldun Dormen, Vermeer’ın ‘İnci Küpeli Kız’ı olarak Yasemin Mori, Sargent’in ‘Okuyan Adam’ı olarak Cem Davran, Goya’nın ‘Satürn’ü olarak Hayko Cepkin, Kees von Dongen’in ‘Gelincik’i olarak Pelin Batu, Max Beckmann’ın tablosundaki karakterler olarak ise Gripin projeye destek veren sanatçılar arasında yer alıyor. ‘Sanat Objesi Olarak Sanatçı’ sergisi 14 Şubat’a dek CKM Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: