Sanat uzun hayat kısa!

Enka Kültür Sanat, Şubat ve Mart ayları boyunca sezonun sevilen oyunlarını ağırlıyor..

Kültür-Sanat

Sanat uzun hayat kısa! Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyircisiyle bir araya getiren 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, 4 Şubat- 25 Mart tarihlerinde baharı tiyatro ile karşılıyor.

Salı suarelerinin buluşma noktası olacak 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, farklı bir tiyatro deneyimine ev sahipliği yapacak. 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, “Sanat uzun, hayat kısa” sloganıyla, 12 etkinlikte, 52 sanatçı ile seyircisiyle bir araya geliyor.


25 Mart’a kadar savaş, adalet, aşk, ilişkiler ve sistemin ezdiği ruhların çelişkileri, sezonun öne çıkan oyunlarıyla ENKA sahnesinde tartışmaya açılıyor. Çağdaş bir epik tiyatro performansı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı” ile Tiyatro Adam, sinemadan tiyatro diline çevrilen ender yapıtlardan “Rain Man” ile Tiyatro Keyfi, savaşın yıkıma uğrattığı bir ailenin hikâyesini anlatan “Savaş” ile Pürtelaş Tiyatro, orta yaşlı bir çiftin evliliğindeki çöküntüleri irdeleyen “Kim Korkar Hain Kurttan” ve aynı nehirde iki kez yıkanmaya çalışan“Adam”ın çırpınışlarını sahneye taşıyan “Nehir” ile Oyun Atölyesi'nin yanı sıra ödüllü performansı transseksüel “Umut” ile Sumru Yavrucuk, Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü müzikli gösteri “Yaşamaya Dair” ile Genco Erkal ve tek kişilik “Hamlet” yorumuyla Bülent Emin Yarar “ENKA” sahnesine geliyor. ENKA ve İstanbul Tiyatro Festivali ortaklığı ile gerçekleşecek Radosław Palutkiewicz Dans Tiyatrosu Workshop’unun da ENKA Kültür Sanat Buluşmaları 26. yıl programının sürprizleri arasında yer aldığı 11 etkinlikte buluşma adresi, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: