SANATÇI ÖZCAN DENİZ YARGILANIYOR

Özcan Deniz'in de aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına başlandı.

Magazin

SANATÇI ÖZCAN DENİZ YARGILANIYOR Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Ercan Deniz, Nalan Güldü, Varol Ilgar, Zahit Timur Güldü, Adem Zeren katılırken, Özcan Deniz gelmedi. Duruşmada, müşteki Hüseyin Kızılelma ve ile taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada söz alan tutuksuz sanıklardan Ercan Deniz, Özgün Turizm Şirketini, 2004 yılında devraldığını belirterek, "Bu şirketi, 2008 yılına kadar gayet iyi yönettim. 2008 yılında kardeşim Özcan Deniz silahlı saldırıya uğrayınca şirkete gidip gelmem güçleşti. İşlerini takip edemeyeceğimden şirketi devretme kararı aldım" dedi.
Diğer sanıklar Varol Ilgar'ın İzmit'teki şubeden sorumlu olarak çalıştığını ifade eden Deniz, tutuksuz sanıklardan Adem Zeren'in de araba temin işlerinde çalıştığını ve şirketin bütün işlerini bildiğini söyledi. Ilgar ve Zeren'in kendisine şirketi birlikte devralıp işletebileceklerini anlattığını ifade eden Deniz, şunları söyledi: "Ayda 50 bin TL ödemek kaydıyla şirketi 500 bin liraya bu kişilere devrettim. Ödemelerde sıkıntı çıkınca elimdeki senetlerle icra takibine giriştim. Özcan Deniz'in, Özgün Turizm Şirketi ile hiçbir ilgisi yok. Özcan Deniz, şirket çalışanları ve şirket işleriyle hiçbir bağlantıda bulunmamıştır. Şirketin bulunduğu binayı Özcan Deniz, 2006 yılında satın almıştır. O tarihten itibaren Özcan Deniz'e aylık 2 bin 500 TL kira ödemekteydim. Aramızda kira sözleşmesi de vardır."

Çalışanlarına kredi kullandırıp şirkete aktardığı iddialarının asılsız olduğunu ifade eden Ercan Deniz, o tarihlerde şirketi devrettiğini kaydetti. ENT Turizm Şirketiyle de ilgisinin bulunmadığını belirten Deniz, "ancak her şirket, ihalelerdeki ihale yasaklarını bertaraf edebilmek için kendilerine yan şirket kurar. O zaman Özgün Turizmde şirket yasağı söz konusuydu. Bu şirket o amaçla kurulmuştur. Şuçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde konuştu.Tutuksuz sanık Nalan Güldü de Özgün Turizm'de Ercan Deniz'in ricası üzerine işleri takip etmek üzere vekaletle çalıştığını belirterek, şirkette herhangi bir hissesinin veya müdürlük görevinin bulunmadığını söyledi.
SSK ihalesinde yasaklı olmaları nedeniyle ENT isimli bir şirket kurmaya karar verdiklerini ve bu şirketi kendisinin, kardeşi Zahit Timur Güldü'nün ve Ali Özmen Özdilek'in kurduğunu ifade eden Güldü, söz konusu şirketi, kurulduktan 9 ay sonra devraldığını, ancak tek başına yürütemediği için bir süre sonra şirket çalışanı Hüseyin Arı'ya devrettiğini söyledi.

Sanıklar Varol Ilgar ise 500 bin lira karşılığında senet vererek Ercan Deniz'den şirketi devraldıklarını belirterek, "Ancak bu şirketin devrinden dolayı hiçbir ödeme yapmadık. Şirketi devraldıktan sonra ödeme güçlüğüne düştük. Daha sonra senetlerin bir kısmı icra yoluyla ödendi. Sonra şirket kapanmak zorunda kaldı" dedi. Diğer tutuksuz sanık Zahit Timur Güldü de söz konusu turizm şirketine ortak olduğu süre içinde herhangi bir ticari faaliyete katılmadığını kaydetti.

Duruşmaya şikayetçi olarak katılan Hüseyin Kızılelma, sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, kendi adına alınan kredinin 7-8 ay dışında ödenmediği için mağdur olduğunu söyledi. Mahkeme Heyeti, sanık Özcan Deniz'in savunmasının alındığını belirterek, yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına karar verdi.
Deniz'in bir sonraki celse duruşmada hazır edilmesi için avukatına süre verilmesini kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: