SANATÇILARI DA FİŞLEDİ

Ergenekon İddianamesinde Veli Küçük’ün sanatçılardan gazetecilere kadar birçok kesimden ünlü ismi fişlediği iddiaları da yer aldı

Magazin

SANATÇILARI DA FİŞLEDİ Veli Küçük'ün evinde elde edilen örgüt dökümanları içerisinde 'Arenadaki Sanat Gladio Sanatçıları'isimli dökümanın İstihbarat Örgütlerinin Fuhuş ve Eğlence Sektörü Bağlantıları " başlığı altında sanatçılar arasında Nükhet Duru, Nuri Sesigüzel, İbrahim Tatlıses, Erol Simavi, Sibel Can, Gülben Ergen, Sezen Aksu, Emel Sayın, Ayman Artun, Lüks Nermin, Terzi Mualla, Kenan Kalav, Turgut Demirağ, Leyla Sayar, Rüçhan Çamay gibi birçok kişinin özel hayatları etnik kimlikleri ve ideolojik düşünceleri ile ilgili fişleme yapıldığı görülüyor.

Araştırmacı Gazeteci Prototipleri başlığı altında ise kamuoyunca da tanınan birçok televizyoncu, gazeteci ve yazar hakkında, CIA, MOSSAD, MİT, Hiram Abas ekibinden, Sönmez Köksal ekibinden, Mehmet Eymür ekibinden, Miktat Albay ekibinden gibi medyanın içinde MİT ve yabancı istihbarat örgütleri ile bağlantılı olan gazeteciler şeklinde bir ayrıntılı tasnifin yapıldığı görülüyor. Ayrıca emekli bir üst düzey bürokrat hakkında MİT üyesi olduğu ve bu kişi aracılığıyla kamuoyu oluşturulduğu yönünde bilgiler de bulunuyor. Oluşum isimli dökümanda ise Mesut Yılmaz, Güneş Taner, Alaattin Çakıcı hakkında bilgilerin yer aldığı , bunun yanı sıra özellikle Yiğit hakkında ayrıntılı bilgilerin yanı sıra şahıslar arasındaki ilişkileri bulunduğu, Biyografı isimli dökümanda ise Kemal Gülman isimli bir işadamı hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunduğu, " Örtülü Faaliyetler Bir " isimli döküman içeriğinde de Orgeneral Çevik Bir hakkında ayrıntılı bilgiler bulunuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: