SANEM TEZMAN:TASARIM YAPARKEN KİMSEYİ DÜŞÜNMEM!

Tasarladığı mücevherleri kendi adını verdiği mağazada satışa çıkaran Sanem Tezman: "Başkalarını düşünerek değil sadece kendi tarzımda tasarımlar yapıyorum"

Magazin

SANEM TEZMAN:TASARIM YAPARKEN KİMSEYİ DÜŞÜNMEM! Sosyetenin genç simalarından Sanem Kardıçalı Tezman, Nişantaşı'nda açtığı mücevher mağazasıyla adından söz ettiriyor. "Kendi tarzımda tasarımlar yapıyorum" diyen Sanem Tezman, işiyle ilgili Şamdan Plus'tan Öykü Yazıcıoğlu'na konuştu.

BENİ MUTLU EDİYOR
Çocukluğumdan beri mücevherlere çok meraklıydım. Beni her zaman heyecanlandıran ve mutlu eden bir şeydi. Bu kadar keyif aldığım bir şeyi işe dönüştürmeye karar verdim ve iki sene önce şirketimi kurdum.
Müşterilerimle bizzat ilgilenmek istediğim için mağaza açmaya karar verdim. Sadece tasarım kısmında değil satış kısmında da bulunarak karşımdakine daha doğru bilgi vermek istiyorum.
Bu işte eğitimle birlikte yaratıcılığın da olması gerektiğine inanıyorum. Bir vizyona sahipseniz ve hayal gücünüz de varsa, kendi yaratıcılığınızla güzel şeylerin ortaya çıkacağına inanıyorum.
Her şeyden ilham alıyorum. Bu herhangi bir figür veya nesne olabiliyor. Bazen de taşın kendisi ilham veriyor ama genelde ilham kendiliğinden geliyor. Bu yüzden çantamda hep not defteri taşıyorum.

ABARTI SEVMEM
Abartıyı sevmem ve tasarımlarıma da bunu yansıtıyorum. Başkalarını düşünerek değil kendi sevdiğim tarzda tasarımlar yapıyorum.
Elimden geldiğince yurt dışında mücevher fuarlarını ziyaret etmeye gidiyorum. Çok da verimli oluyor. Yenilikleri takip edip güzel taşlar veya malzemeler bulabiliyorsunuz. Yeni fikirler ediniyorsunuz...

KISA BOYLUYA KISA KOLYE
"Bu yaz da geçen yaz olduğu gibi pembe altın ve renkli taşlar revaçta" diyen Sanem Tezman, mücevher kullanma tüyoları verdi:
Sade elbiselerde daha hareketli veya renkli taşların kullanıldığı takılar, gösterişli kıyafetlerle ise daha sade çizgileri olan mücevherler tercih edilmeli.
Kısa boyunlu kadınlar sallantılı küpe takmamalı. Kısa boylular da boyunla göğüs arasında biten kolyeler tercih etmeli.
Kolları veya bilekleri kalın olan kadınlar kalın kelepçe bilezikler yerine ince modeller kullanmalı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: