Şapka çıkarılacak defile...

Kas- Kader Derneği'nin düzenlediği, ‘Geçmişin İzi Geleceğin Yüzü’programı ile düzenlenen ve Kastamonu Valiliği Vedat Tek Kültür Merkezi Şapka Müzesi’nin Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü kıyafetleriyle buluştuğu muhteşem defile ayakta alkışlandı.

Kadın

Şapka çıkarılacak defile... 11 Mart Cumartesi akşamı Fulya Sanat Merkezinde gerçekleşen program kapsamda ülkemizin savunmasında kahramanlık gösteren, iş, siyaset, eğitim, spor ve sanat dünyasında başarı elde etmiş Kastamonulu kadınlar ‘Geçmişin İzi Geleceğin Yüzü' programında bir araya geldi. Kastamonu Kadın Derneğini (Kast-Kader “Geçmişin İzi Geleceğin Yüzü” programı ile Kastamonulu başarılı kadınlar ve kahraman kadınların aile mensupları bir araya geldi.

Türkiye’nin ilk ve tek 'Şapka Müzesi' Kastamonu’da bulunuyor.

Geçmişten günümüze birçok şapka hem korunuyor hem de sergileniyor. Kastamonu Valiliği Vedat Tek Kültür Merkezi Müdiresi İlknur Aynan destekleriyle ve Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nün muhteşem kıyafetleriyle sunulan 60 parça şapka izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Ünlü koreograf Asil Çağıl’ın koreografisi ve danslarıyla podyuma çıkan modeller Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Yağmur Ayaz, Gözde Coşkun, Parıl Erdem , Yasemin Yeniay, Sibel Demiralp Dilara Önbey, Jenya Krivenko, Marina Federenko, Metehan Sancaktar, Fırat Tepe, Batuhan Durman ve Taha Şahin defile boyunca izleyiciler tarafından alkışlandı. Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü kıyafetleriyle geçmişin izini taşıyan şapkalar Fulya Sanat Merkezinde şapka defilesi ile izleyicilerin beğenisini topladı.


Kastamonu kültürüne ve tanıtımına dair birçok etkinliği paylaşan Kastamonulu Kadınlar sadece geçmişte değil günümüzde de iz bırakacak birçok önemli noktada roller alıyor. “Kastamonu kadınlar, Sanatta, Sporda, Eğitim, Siyaset ve iş dünyasında önemli başarı elde etmiş Kastamonulu kadınlar bulunuyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir: