SAPPHIRE ORGANİZASYON'DAN MUHTEŞEM DÜĞÜN!

Osmanlı Padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın torunu Nilhan Osmanoğlu, Beylerbeyi Sarayı'nda iş adamı Mehmet Behlül Vatansever ile evlendi. Düğün, Sapphire Organizasyon'un muhteşem sunumuyla Osmanlı geleneklerine göre gerçekleşti..

Yaşam

SAPPHIRE ORGANİZASYON'DAN MUHTEŞEM DÜĞÜN! Osmanlı Hanedanı'nın "sultan" unvanını taşıyan hayattaki 15 kadın üyesinden biri olan Nilhan Osmanoğlu, 22 Eylül 2012 Cumartesi günü Beylerbeyi Sarayı'nda gerçekleştirilen düğünle dünya evine girdi. MOS Aksesuar'in sahibi Mehmet Behlül Vatansever ile hayatını birleştiren Nilhan Sultan'ın düğünü, 5. kuşaktan dedesi olan Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın tahttan indirildikten sonra hayatının son 5.5 yılını geçirdiği Beylerbeyi Sarayı'nda gerçekleştirildi.


Gelininin şahitliğini, dedesi Şehzade Harun Osmanoğlu, eski sağlık bakanlarından Halil Şıvgın ve Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem; damadın şahitliğini de akrabalarından Ömer Kalkan ve Cüneyt Tezcan yaptılar. Nikahı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner kıydı. Atilla Gelinin 5. kuşaktan dedesi Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın ruhuna okunulan dualarla birlikte Osmanlı geleneklerine uygun bir düğün gerçekleşti.


Gazeteci Melda Tuncel'in sunumuyla gerçekleşen düğünde, Osmanlı merasimlerinde olduğu gibi lokma döküldü, özel yapım lokumlar misafirlere ikram edildi.


Türk kahvesi bu tatlara eşlik etti. Bununla beraber konuklara, Kanuni Sultan Süleyman'ın zamanında deneyip çok beğendiği ve keselerce altın bıraktığı demirhindi şerbeti sunuldu. Düğün alanı tamamen altın varak ve fenerlerle aydınlatıldı. Düğün süresince İstanbul Mehter takımı marşlar çaldı, Osmanlı tasavvuf müziklerine yer verildi.


SULTANIN GELİNLİĞİ CEMİL İPEKÇİ İMZASI TAŞIYOR

Nilhan Osmanoğlu Sultan'ın düğünde giydiği gelinlik, Osmanlı izleri taşıyor. Tel kırma yöntemiyle işlenen gelinliğin tasarımı, ünlü modacı Cemil İpekçi'ye ait.

SAİT HALİM PAŞA'DA MUHTEŞEM DÜĞÜN

Sapphire Organizasyo'nun diğer bir düğünü de Sait Halim Paşası'nda gerçekleşti.. İskander Dinislamov ve eşi Olga Dinislamov rüya gibi bir düğünle dünya evine girdiler..YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: