Şarabın kaderi Gül'ün elinde

Çanakkale'nin Bozcaada İlçesi'nde bu yıl 9'uncu kez yapılacak olan Şarap Tadım Günleri'nin kaderini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni alkol düzenlemesiyle ilgili yasa hakkında vereceği karar belirleyecek.

Yaşam

Şarabın kaderi Gül'ün elinde Şarap Tadım Günleri, Bozcaada Belediyesi tarafından şarap fabrikalarının işletmecileriyle birlikte 8 yıl önce düzenlenmeye başladı. Bozcaada'daki bağlarda yetiştirilen üzümlerle Ada'daki şarap fabrikalarında üretilen çok özel şaraplar, bu etkinlikle yerli ve yabancı çok sayıda konuğun damak tadına sunularak dünyaya tanıtılıyor.

Ancak yeni alkol düzenlemesi kafaları karıştırdı. Belediye'nin internet sitesinde 20-30 Haziran tarihleri arasında yapılacağını duyurduğu Şarap Tadım Günleri için şimdilik frene basıldı. Alkol kullanımına ve reklamına önemli kısıtlamalar getirecek olan yasa tanıtım günlerini zora sokarken, Cumhurbaşkanı Gül'ün yeni düzenlemeyi onaylamadan önce inceletmesi tedirginliği biraz da olsa azalttı.

Şarap Tadım Günleri'nin yapılıp yapılmayacağına karar vermek için Gül'ün yasayı onaylayıp onaylamayacağı bekleniyor. DHA

Bunlarda ilginizi çekebilir: