Şarap gibi kadınların makyaj sırları!

Yıllanmış şarap en tatlı kadın tesellisidir ancak doğruluk payı da yüksektir. Daha genç görünmek, daha doğru bir makyaj yapmakla olur!

Kadın

Şarap gibi kadınların makyaj sırları! Yaş ilerledikçe ciltte oluşan hafif deformasyonlar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlar. Gözkapakları biraz daha ağırlaşır, gözaltı halkaları kendini gösterir ve güneş lekeleri, hafif başlayan kırışıklıklar derken orta yaş geride kalıp, küçük küçük yaşlılık emareleri hissedilir. Hissedilir diyorum çünkü bunları sizin yüzünüze bakan herkes görmez ancak siz kendiniz bildiğiniz için herkes görüyor hissine kapılırsınız. Bunlar henüz çok büyük dert edineceğiniz sıkıntılar değildir. Doğru bir makyaj ile önüne geçilebilir.

İlk yapılması gereken doğru bir baz kullanmak olacaktır. Baz makyajın anavatanıdır. Kaliteli bir görüntünün temel atma törenidir. Cilt türünde, özellikle de yağlı bir cilde sahipseniz açılan gözenekleri bu bazlar sayesinde kapatarak, hem doğru bir zemin hazırlamış olursunuz, hem de daha pürüzsüz bir makyaj elde edersiniz.

Bu yaş üstlerinde yapılan makyajlarda, yoğun, tüm lekeyi kapatabilen ancak oldukça da kalın ve mat olan fondötenler yaşı birkaç katman daha üzerine çıkarır. Çizgilerin daha çok ortaya çıkmasına neden olur ve akabinde geride neleri sakladığınız da merak edilir. Yapacağınız makyajı yoğun göstereceğinden sizi yaşlı durduracak ilk adımdır. Bu yüzden daha çok BB ya da CC kremler kullanabilirsiniz. Ya da kendi o çok paralar vererek aldığınız fondöteninize bir miktar krem ekleyerek inceltip daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken husus, göz kalemleri ve eyelinerdır. Bu detay gözleri ön plana çıkarmak için kalın ve yoğun uygulanıldığında düşmeye başlayan gözkapaklarınızı anında ele verirler. Hattınızı takip ederek daha ince ve sadece kirpik diplerine sürmeniz gerekmektedir.

Kesinlikle toz allık kullanmayın. Toz allık yüzde yerini almaya çalışan kırışıklıkların arasına doluşarak yüzünüzde bir çizgi yaratır. Ve daha fazla göze çarpmasını sağlayarak bu da sizi yaşlı gösterir. Aynı zamanda daha demode bir imaj yaratır. Bunun yerine kremsi allıklar kullanmanız daha doğru olacaktır.


Dudaklarınızda koyu renkli rujlardan kaçının. Bu renkli rujlar dudak üstü durumunuzu hemen göz önüne sunduğu gibi dudaklarınızı da olduğundan ince gösterir. Oysa daha açık renkli yani nude rujlar hem dudaklarınızın dolgun görünmesini, hem de daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR

Bunlarda ilginizi çekebilir: