Sararmış tırnaklarınızı bu yöntemlerle beyazlatın!

Sararmış tırnakları beyazlatmak için doğal yöntemler nelerdir? İşte evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler!

Kadın

Sararmış tırnaklarınızı bu yöntemlerle beyazlatın! Tırnaklar, uzun süre havasız kaldığında sararmaya başlar. Özellikle sık sık oje sürüyor ve tırnaklarınız hava almasına izin vermiyorsanız en büyük dertlerinizden biri tırnak sararması olabilir. Peki bu kötü görüntüden kurtulmanın yolları nelerdir? İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz tırnak beyazlatan doğan yöntemler!

DİŞ MACUNU UYGULAYIN
Tırnaklarınıza, dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olan macunu uygulayın. Bu hareketi yaparken ise fazla bastırmamaya özen gösterin. 1-2 dakika uyguladıktan sonra bol suyla durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda tırnaklarınızın kısa süre içerisinde beyazladığını göreceksiniz.

LİMON VE KARBONAT UYGULAYABİLİRSİNİZ
Tırnaklarınızı beyazlatmanın başka bir yöntemi de limon ve karbonattır. Yarım limonu bir paket karbonat ile karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karışmasını sağlayın. Yumuşak bir fırça ile bu macunla tırnaklarınızı fırçalayın. Ellerinizde yara varsa dikkat etmeye özen gösterin. Çünkü limon suyu yaranıza denk gelirse canınızı acıtabilir.

OJE BAZI KULLANMAYI DENEYİN
Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ojeler tırnakların sararmasında etkin bir rol oynar. Bunun için tırnaklarınıza baz sürerseniz, kötü lekelerden bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz.

OKSİJENLİ SU VE KARBONAT
Oksijenli suyu ve karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Tırnaklarınızın üzerini kaplayın ve birkaç dakika sonra ellerinizi bol suyla yıkayın.

TIRNAK BEYAZLATICI KREMLER
Tüm bu doğal yöntemlerden umduğunuzu bulamazsanız, kozmetik firmalarından tırnak beyazlatıcı kalem ya da jel alabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: