SARAY DAHA NE KADAR KARIŞACAK?

Çarşamba geccelerinin reyting rekorları kıran dizisi 'Muhteşem Yüzyıl' yine heyecan dozu yüksek bir bölümle ekrana gelecek.

Magazin

SARAY DAHA NE KADAR KARIŞACAK? İşte yeni bölümde yaşanacakşar;

Mahidevran, haremi Hürrem için zindana çeviriyor Osmanlı'nın en parlak döneminde sarayın kapalı kapıları arkasında dönen oyun ve entrikalara ışık tutan “Muhteşem Yüzyıl”, sürükleyici bir bölümle daha karşımızda. Valide Sultan’ın gözlerini açtığı haberi hızla yayılır. Sultan Süleyman vakit kaybetmeden Nigar’ı huzuruna çağırır. Valide Sultan’ın iyileşmesi Mahidevran ve Hürrem arasındaki gerilimi iyiden iyiye tırmandırır. Nigar’ın getirdiği haberden sonra haremde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Valide Sultan’ın yokluğunda haremin yönetimi Mahidevran’a kalır. Mahidevran, haremi Hürrem için zindana çevirmekte geç kalmaz.

Hürrem’e yakın cariyeler gönderilir. Hürrem duruma anında müdahale eder ama Gül Ağa’nın yaptıkları kendisine pahalıya patlamak üzeredir. İskender Çelebi, İbrahim’in elçilerle yaptığı görüşmenin tutanaklarını inceler. İbrahim’in konuşmalarını Sultan Süleyman’a ulaştırmaktan çekinmez. Sultan Süleyman okudukları karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Seferden dönen İbrahim, Süleyman’ı karşısında bulur. Mahidevran’ın yükselişi Hürrem’i huzursuz eder. Hürrem, Mahidevran’dan kurtulmanın yollarını aramaya başlar ve yeni bir ittifak arayışına girer.

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: