SARKAN GÖĞÜSLERDEN KURTULMANIN TAM ZAMANI!

Sarkan ve deforme olan göğüslere çözüm..

Magazin

SARKAN GÖĞÜSLERDEN KURTULMANIN TAM ZAMANI! Estetik Plastik Cerrah Op.Dr. Ergin Er, Ekim ayından itibaren sonbahar ve kış döneminde vücut şekillendirme operasyonlarının sıklığının arttığını belirtiyor ve meme, karın, bel ve bacak estetik operasyonlarının bir arada rahatlıkla yapılabileceğinin bilgisini veriyor.

"Yapılan birçok bilimsel çalışma göstermiştir ki kış aylarında estetik operasyon sonrası iyileşme süresi ve vücudun ödem atma zamanı çok daha kısa ve konforludur. Yine özellikle vücut şekillendirme operasyonları sonrası 15-21 gün süreyle giyilmesi gereken korselerin kullanımı, soğuk olan dönemde çok daha rahattır. Ayrıca yapılan operasyonların sonuçlarının vücutta tam olarak 4-6 ay gibi bir sürede oturduğu da bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla bahar ve yaz aylarında daha çok vücut hatlarını ortaya çıkaran giysileri operasyonunun sonuçlarının tam olarak ortaya çıktığı ve ödemin vücuttan atılarak istenen vücut silüetinin sağlandığı bir zamanda giymek daha uygun olacaktır. Bütün bu nedenlerle sonbahar döneminden itibaren vücut şekillendirme operasyonlarının sıklığı artmaktadır. Vücut şekillendirmede özellikle meme, karın, bel ve bacak estetiği bir arada rahatlıkla yapılabilir.

Sarkan ve deforme olan göğüsler için

Sarkan ve deforme olan göğüsler ve meme başının tekrar ideal yerine alınması ve şeklinin düzelmesi için cerrahi yöntemler günümüzde tek rasyonel çözümdür. Yapılacak operasyonda hedef memeyi göğüs kafesinde uygun yere taşımak, meme başını yeni şekillendirilen memeye göre ideal yerine ve büyüklüğüne almak ve meme dokusunu bir bütün olarak bakıldığında koni veya yarım küre şekline kavuşturmak olmalıdır. Bütün bu noktalar göz önüne alındığında, seçilecek yöntem göğüs dokusunda ve meme başında meydana gelen deformitenin boyutlarına göre her kadın için özel olarak belirlenmelidir.

Bu yöntemler cerrahi meme dikleştirme ve ek hacim sağlamak için bununla kombine edilen meme protezi operasyonlarıdır. Küçük göğüsler için ise en etkili yöntem silikon meme protezi uygulamasıdır. Günümüzde meme protezi ile meme büyütme, sedasyon adı verilen hafif uyku hali ve lokal uyuşturma ile genel anesteziye ihtiyaç duymaksızın rahatlıkla yapılabilmektedir. Yaklaşık 40-45 dakika süren bu operasyondan sonra birkaç saat dinlenme sonrası hastalar evine ve 1-2 gün içinde de günlük işlerine ağrı sızı olmaksızın rahatlıkla dönebilirler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: