"Şarkıların Elçisi" BİFO'ya konuk oluyor!

Thomas Hampson 23 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda ilk kez İstanbullu klasik müzik severlerle buluşacak

Kültür-Sanat

"Şarkıların Elçisi" BİFO'ya konuk oluyor! Ünlü opera sanatçısı Thomas Hampson, sezonun son konserinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'na (BİFO) konuk olacak.

"Şarkıların Elçisi" olarak bilinen, son yılların en önemli opera sanatçılarından Hampson, 23 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda ilk kez İstanbullu klasik müzik severlerle buluşacak.

Boston ve New York konserlerinin ardından Viyana'daki La Traviata temsilinin hemen sonrası İstanbul'a gelecek Hampson, sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO eşliğinde, Mahler, Wagner, Verdi ve Massenet'nin operalarından aryalar seslendirecek.

ABD ve Avrupa'da Wagner ve Verdi gibi dev opera bestecilerinin başyapıtlarındaki ses getiren rollerinin yanı sıra kendisi için bestelenmiş yapıtları seslendirmeye devam eden Amerikalı bariton, yakın zamanda Metropolitan Opera Guild tarafından "Met Mastersinger" ünvanının sahibi oldu.

Başta Leonard Bernstein olmak üzere Alan Gilbert, Mariss Jansons, Philippe Jordan gibi şeflerle birlikte çalışmış olan sanatçı, aynı zamanda Heidelberger Frühling Müzik Festivali'nin sanat yönetmenliğini üstlenerek genç sanatçıların yetişmesine de katkıda bulunuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: