SAVANORA'YA İLK ÇIKAN ASTSUBAY ANLATTI!

Savarona Yatı’na yapılan baskında 9 yabancı uyruklu kadın Savcılık’a sevk edilirken, Rusya’da bir müzik grubu üyesi 4 kadın Savcılık’a çağrılmadı.

Magazin

SAVANORA'YA İLK ÇIKAN ASTSUBAY ANLATTI! Aralarında ünlü Kazak işadamı Tevfik Arif'in de olduğu 8 kişinin sorguları devam ediyor.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nın Savarona Yatı'na yönelik insan ticareti ve fuhuş operasyonu kapsamında kurtarılan Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 kadın, savcılığa sevk edildi. Kadınlar, jandarmada ifade vermeyi reddetti. Savarona'da fuhuş yaptırılan ve jandarmanın operasyonuyla kurtarılan Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 kadın, operasyonu yürüten savcılığın talebi üzerine adliyeye sevk edildi. Antalya'da Çocuk Evi'nde tutulan kadınların jandarmaya ifade vermeyi reddettikleri belirtildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan, 13 kadından 9'unu ifadesini almak için adliyeye çağırdı. Diğer 4 kadının ise Rusya'nın ünlü bir müzik grubunun üyesi olduğu ve savcılığa çıkartılmadığı belirtildi.

Astsubayın elini ısırdı

Rusya ve Ukrayna uyruklu 9 mağdur kadından biri cep telefonunu teslim etmek istemedi. İfadeye cep telefonuyla girilemeyeceği anlatılan kadın, direndi. Kadın astsubay Songül K., Rusça konuşarak telefonu istedi ve elini uzattı. Ancak kadın bağırarak astsubayın uzattığı eli ısırdı. Gürültüyü duyan savcı olayın ne olduğunu öğrendi ve kadının gözaltına alınmasını istedi.

Kadın ve erkekler çıplaktı

Savarona'ya ilk ayak basan bir astsubay, gördükleriniş öyle anlattı: “Yata çıktıktan sonra kazan dairesi dahil tüm odaları didik didik aramaya başladık. Öğle saatleri olmasına rağmen hemen hemen tüm odalardaki kadın ve erkekler çıplak vaziyette uyuyordu. Her odada onlarca prezervatif vardı. Kimisi kullanılmış kimisi ise henüz açılmamış. Erkeklerde yüklü miktarlarda desteler halinde paralar bulduk ve sayarak teslim ettik.”
Kazak işadamı Tevfik Arif'in yakınları, gazetecilerin fotoğraf çekmesini engelledi. Sorguları devam eden 8 şüphelinin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: