Savcılık: Turgut Özal, zehirlenerek öldürüldü

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, şüpheli sorgu tutanaklarında “Zehirlenerek öldürüldü” tespitinde bulunduğu ortaya çıktı

Yaşam

Savcılık: Turgut Özal, zehirlenerek öldürüldü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, şüpheli sorgu tutanaklarında “Zehirlenerek öldürüldü” tespitinde bulunduğu ortaya çıktı.

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadesini aldı. Sorularda Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü tespitine yer verilerek şüphelinin bu konuda bildiğini açıklaması istendi.

‘ORGANİZE CİNAYET’

Tutanakta Ersöz için “Soruşturma kapsamın da ‘Görevde bulunan Cumhurbaşkanı’na suikast ve Cumhurbaşkanı’nı öldürmek’ suçlarından şüpheli olarak ifadenize başvurulmak için burada bulunmaktasınız” denildi. İfade tutanağında, “Cumhurbaşkanı’nın belirtilen tarihte Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde rahatsızlanarak vefat etmesi sürecindeki olaylar ve ifadeler arasındaki çelişkiler gözetildiğinde merhum Cumhurbaşkanı’nın organize bir şekilde işlenen cinayete kurban gittiği yönünde kuvvetli şüphe ler bulunmaktadır” ifadeleri yer aldı. Sorgu tutanakların da ölümün hemen ardın dan otopsi yapılmadığı için Özal’ın kesin ölüm nedeninin tespit edilemediği yönündeki Adli Tıp Raporu’na da atıfta bulunuldu. haberturk.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: