ŞEBNEM FERAH - TUNA KİREMİTÇİ

İşte Tuna Kiremitçi ile şarkıcı Şebnem Ferah arasındaki aşkı alevlendiren o yazı..

Magazin

ŞEBNEM FERAH - TUNA KİREMİTÇİ Gazeteci-yazar Tuna Kiremitçi ile şarkıcı Şebnem Ferah arasındaki aşkı, bir köşe yazısının başlattığı ortaya çıktı. Kiremitçi’nin, Ferah’ın bir konserinin ardından yazdığı “Hepimiz mülteciyiz be Şebnem” başlıklı köşe yazısı hem onları tanıştırdı, hem de aşklarını başlatan kıvılcım oldu.

Şarkıcı Demet Sağıroğlu’ndan ayrılan yazar Tuna Kiremitçi ile Timuçin Esen’den ayrılan Şebnem Ferah’ın aşkı sürpriz olarak algılanmıştı. Bir aydır birlikte olan ve paparazzilere yakalanmamak için çaba gösteren Kiremitçi ile Ferah’ın aşkının sanıldığı gibi sürpriz olmadığı konuşuluyor. Ferah’a hayran olan Kiremitçi sanatçıyla tanışmak için iki yıl önce Ferah’ın Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserine gitmişti. Konserde bir türlü Ferah ile konuşma fırsatı bulamasa da ertesi gün Ferah’a methiyeler düzen bir köşe yazısı yazmıştı.

BARDA TEŞEKKÜR

Yazısında Ferah’a övgü yağdıran Kiremitçi, iltifatlarının karşılığını geçen ay Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde aldı. Barda eğlenen Şebnem Ferah, Kiremitçi’ye gidip 2 yıl önceki yazısı için teşekkür etti.

Yazı vasıtasıyla tanışan ikili, aralarında gerçekleşen bu teşekkür muhabbeti
sonrası samimiyeti ileri götürüp birbirlerine âşık oldu.

İŞTE O YAZI

Tuna Kiremitçi’nin 2 yıl önce Vatan Gazetesi’nde “Hepimiz mülteciyiz be Şebnem” yazısından bir parça şöyle:

“Şebnem Ferah bir şarkıcı değil sadece. (....) Dile kolay, on yıldır bir arada Şebnem ve arkadaşları... Dinleyiciyle beraber ördükleri koza, Sezen Aksu’nun dünyasını hatırlatıyor insana. Ne ilginç değil mi? Sezen Aksu’nun tahtına onlarca aday çıktı bugüne kadar. Oysa hedefi tutturan, inatla ve sadece kendi müziğini yapan Şebnem oldu. Keşke konseri Türkiye deyince aklına sadece insan hakları ihlalleri gelen Avrupalı dostlarımız da görseydi; binlerce yüreği birbirine bağlayan o yoğun sevgi eminim şaşırtırdı onları. Ama ne Avrupa Birliği Konseyi vardı orada, ne siyasetçiler, ne de aydınlar... Gençler vardı sadece... Her yaştan, her kesimden binlerce genç...

Herhalde bu yüzden, ‘Ben Bir Mülteciyim’ adlı şarkıda sahneden yayılan pozitif enerjiyi iliklerimizde hissederken ‘hepimiz mülteciyiz Şebnem!’ diye bağırmak geldi içimden: Kendi yüreğimizden, gönül yurdumuzdan, sevgimizden sürgünüz hepimiz...”

Bunlarda ilginizi çekebilir: