Seda Bakan: Evlilik aşkı...

Hürriyer'ten Hakan Gence'nin Seda Bakan ile samimi röportajı... Testosteron yüklü setlerin kadın oyuncusu Seda Bakan'ı bu hafta vizyona giren filmi ‘Kara Bela’ öncesi stüdyoya soktuk, teste tabi tuttuk. Karar sizin...

Magazin

Seda Bakan: Evlilik aşkı... Yine bir dolu erkek oyuncunun olduğu bir yapımda (Behzat Ç., Kardeş Payı...) tek kadınsınız. Ne kadarı tesadüf?

- Valla neden öyle oluyor bilmiyorum. Ama bu benim seçimim değil. Projeler böyle denk geldi. Yoksa eminim kadınların olduğu bir set ortamında da rahat olup yapmak istediğimi yaparım. bu filmde ilk kez feminen bir karakteri canlandırıyorum. Acaba nasıl oldu?

Sizden askerlik arkadaşlarıymış gibi bahsediyorlar...

- Sanırım arkadaşlık müessesesinde güveni temsil ediyorum. Cinsiyetsiz, kız ya da erkek olarak değil insan olarak birbirimizi görüyoruz. Artık kız arkadaşlarımla görüşemiyorum. Hep erkek arkadaşlarım var. Galiba onlardan biri oldum. Bir an önce kendimi düzeltmem lazım! Şaka tabii, rahatsız değilim bu durumdan. Çünkü içinde yer aldığım projeler iyiydi.


Film, caz şarkıcısı Burcu ile seyyar satıcı aşkını anlatıyor. Aşk gerçekten romanlardaki ve filmlerdeki gibi statü tanımıyor mu?

- Bence aşkın statüsü yok. O unsurlar aşktan sonra işliyor, gerçeğe geçince hayatları etkiliyor.

Bu bir yol hikâyesi. Yol hikâyelerine inanır mısınız?

- İnsanlar hayatlarında ister yola çıksın, ister evde otursun hayatları isterse değişir. Bu yüzden yol hikâyelerine inanırım. Normalde kaderciyim. Ama şansa da inanıyorum. Kaderin, şansın kırmızı ruju olduğuna inanıyorum.


Açık açık “Apolitiğim” demişliğiniz var. Hâlâ öyle mi?

- Takip ediyorum tabii ama kendimi bir zümreye ait görmüyorum. Ben insanlık meclisinin üyesi olmak istiyorum. Olayları insani açıdan değerlendirmeye çalışıyorum. Haksızlığa tahammül edemiyorum. Politikayı dünyanın kanserli hücresi gibi görüyorum. Tabii her şeye karşı bir tepkim ve kendime göre bir duruşum var. Ama bence sanatla uğraşan adamın bir adım geri atarak herkesi eşit mesafeden görüp değerlendirmesi gerekiyor.

Mutlu musunuz?

- Şu an kendime asla bağlanamıyor ve ulaşamıyorum. Evlendim, taşındım, sonra çekimler için Adana’ya gittik. Kendimi hiç dinleyemedim. Nasıl bir durumdayım bilmiyorum.

Yeni evlendiniz. Evlilik, neyi değiştiriyormuş?

-Aslında pek bir şey değişmedi. Ali de ben de çok yoğun çalışıyoruz. Hep aynıyım gibi hissediyorum.

Aşkı öldürdüğü de mi yalan?

-Öldürmüyor, tam tersi güldürüyor. Bu, senin bakış açınla alakalı. Sen nasıl yaşamak istersen öyle oluyor.

Eşiniz müzisyen, siz oyuncu... Sürekli sanat konuşan bir çift misiniz?

- Çok sesli bir ortamdayız. Sanat dolu güzel bir ev. Eğlenceli. Morali bozuk olanları da biz yükseltiriz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: