Seda Önder'in mahkemesi sonuçladı!

Twitter üzerinden ünlü sanatçı Seda Önder’e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında mahkeme sonucu karara bağlandı.

Magazin

Seda Önder'in mahkemesi sonuçladı! Basın Bildirisi,

Müvekkilimiz Seda Önder’e karşı 21.07.2013 tarihinde Twitter adlı sosyal medya ağı üzerinden yapılan saldırılar sonucu, şüpheliler M.A ve İ.S hakkında başlatılan soruşturma sonucunda Bakırköy 18.Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış ve yapılan yargılama neticesinde de 29.01.2014 tarihinde yapılan duruşmada, sanıklar hakkında ceza kararı verilmiştir. Sanıkların daha önce suç işlememiş olmaları da dikkate alınarak, verilen cezalar hakkında Hükmün Açıklanması Geriye bırakılmıştır. Sanıkların aynı konuda suç işlemeleri ve ceza almaları halinde verilen ceza kararı uygulamaya konulacaktır. Verilen ceza kararı, twitter üzerinden, kişilik haklarına yapılan saldırılara mahkemelerin sessiz kalmadığı, twitter kullanıcılarının tespit edilmesinde örnek bir karar olup, müvekkile yönelik yapılan saldırılar sonucu ceza alan sanıklar hakkında tazminat davaları da en kısa sürede açılacaktır.

Sanıklar hakkında verilen ceza kararının, Twitter ve diğer sosyal medya ağlarından yapılan saldırıların cezasız kalacağı yönünde toplumda oluşan yaygın kanaatin ortadan kalkmasına bir nebze de olsa katkı sağlayacağı, sosyal medya kullanıcılarının kişilik haklarına daha fazla duyarlı olmaları temennisiyle, verilen kararı kamuoyunun bilgisine sunarız.05.02.2014


BaranLawFirm

Av.Felat Çelebi KOYUNCUOĞLU
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: