Seda Sayan eleştirilere yanıt verdi!

Seda Sayan, Ece Gürsel'i konuk ettiği programında söylediği sözler üzerine gelen eleştirilere yanıt verdi. "Sperm bankasından çocuk sahip olmak" konusu konuşulurken Sayan, "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?" demişti. Seda Sayan'ın bu sözleri üzerine sosyal medyada eleştiriler başladı ve İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür de Seda Sayan'a tepki gösterdi. Sayan gelen tepkiler üzerine sözlerine açıklık getirdi ve "Benim birini ezmem mümkün mü?" diye sordu.

Magazin

Seda Sayan eleştirilere yanıt verdi! Seda Sayan kendi adını taşıyan ve Show TV'de hafta içi her gün yayınlanan programına önceki gün Ece Gürsel'i konuk etti. Programın yorumcularından Bilal Özcan, Ece Gürsel'e "sperm bankasından çocuk sahibi olur musun?" diye sordu. Bu konuyu annesiyle de konuştuğunu ifade eden Ece Gürsel, Bilal Özcan'a "Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti." yanıtını verdi.

"Sperm bankası da neymiş, ne inşaat işçileri var"Bunun üzerine Seda Sayan söze girdi ve "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?" dedi.

Video yüklenemedi...SEDA SAYAN'A TEPKİ GÖSTERDİ!

Seda Sayan'ın bu sözlerine İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür çok sert yanıt verdi. "Şarlatan" ifadesini kullanan Özgür, "Zaten devlet, taşeron patronları inşaat işçisini insan yerine koymuyor. Bu tür programlarda da inşaat işçisi insan yerine konmuyor. Her gün inşaat işçileri şantiyelerde iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Patronlar da inşaat işçisini para üreten bir makine gibi görüyor. Seda Sayan da bunun bir yansıması. Sanki inşaat işçilerinin ailesi yok, onların ahlak anlayışları yok, duyguları yok, damızlık gibi yansıtıyorlar. Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine şarlatan diyebilirim. Hakaret de edebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Şantiyede para üreten makine gibi görüyor. Onlar da kendi ahlak anlayışları çerçevesinde inşaat işçisini ahlakı olmayan, duyguları olmayan, insan olmayan aslında... Böyle görüyorlar. Onların hepsinin duyguları var." dedi.

Ekranda yılın buluşması! Seda Sayan ve Yeşim Salkım...

Ekranda yılın buluşması! Seda Sayan ve Yeşim Salkım...
SEDA SAYAN: BENİM BİRİNİ EZMEM MÜMKÜN MÜ?

Sözleri yüzünden sosyal medyada da eleştirilen Seda Sayan sözlerine açıklık getirdi. Söylemlerinin arkasında olduğunu belirten Sayan, kimseyi aşağılamadığını belirtti. Seda Sayan şöyle konuştu:

“Dünyada bu konuda iddialıyım, bir ya da birilerini küçümseyecek en son kişiyim. Benim babam da inşaat işçisiydi. İnşaat İşçileri Sendikası kulaktan doğma bilgilerle açıklamada bulunmuş ve beni kınamışlar. Ben gecekondu çocuğuyum, benim babam bulduğu her işte çalışırdı. Ben öyle bir adamın çocuğuydum. Ayrıca yine söylüyorum "Sperm bankasına gideceğine ne adamlar var onlara gidin. Pazarcılara gidin..." Mümkün mü benim birini ezmem? Allah'ım esirgesin ben kimim ki birini ezeyim? Ben neyim ki? Ben çalışan adama saygı duyuyorum. İsterse ayakkabı boyasın... evlilik programı yaptığımda bile söyledim. İster ayakkabı boyasın, ister inşaatta çalışsın, ister simit satsın. Çalışan adam önemli kardeşim! 'O senin kadar kazanamaz mı, yazık' dedim. Onu atlamışlar..."

Seda Sayan farkı!

Seda Sayan farkı!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: