Seda Sayan gelen tepkilere ateş püskürdü!

"Sperm bankasından çocuk sahip olmak" konusu konuşulurken Sayan, "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?" demişti. Seda Sayan'ın bu sözleri üzerine sosyal medyada eleştiriler başlamış ve İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür de Seda Sayan'a tepki göstermişti. SedaSayan bugün sosyal medya hesabından gelen eleştirilere ateş püskürdü.

Magazin

Seda Sayan gelen tepkilere ateş püskürdü! Seda Sayan'ın Ece Gürsel'i konuk ettiği programında "Sperm bankasından çocuk sahibi olmak" konusu açıldığından söylediği "Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için." sözleri tepki çekmişti.

Seda Sayan'ın bu sözlerine İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür çok sert yanıt vermişti. "Şarlatan" ifadesini kullanan Özgür, "Zaten devlet, taşeron patronları inşaat işçisini insan yerine koymuyor. Bu tür programlarda da inşaat işçisi insan yerine konmuyor. Her gün inşaat işçileri şantiyelerde iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Patronlar da inşaat işçisini para üreten bir makine gibi görüyor. Seda Sayan da bunun bir yansıması. Sanki inşaat işçilerinin ailesi yok, onların ahlak anlayışları yok, duyguları yok, damızlık gibi yansıtıyorlar. Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine şarlatan diyebilirim. Hakaret de edebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Şantiyede para üreten makine gibi görüyor. Onlar da kendi ahlak anlayışları çerçevesinde inşaat işçisini ahlakı olmayan, duyguları olmayan, insan olmayan aslında... Böyle görüyorlar. Onların hepsinin duyguları var." demişti.

Seda Sayan eleştirilere yanıt verdi!

Seda Sayan eleştirilere yanıt verdi!Sözleri yüzünden sosyal medyada da eleştirilen Seda Sayan Instagram'dan gelen eleştirilere kayıtsız kalamadı. Sayan, "Şaşkınlık, içerisinde izliyorum. Programda bu memlekette ne mühendisler ne doktorlar ne holding sahipleri var çocuk doğurmanız için deseydim kimse bir şey demeyecekti. Ne inşaat işçileri hemde aslan gibi babayiğitler, ne aslan gibi pazarcılar var dediğim için hakaret ettiğim düşünüldü. Şimdi küçük gören ben miyim? Yoksa kendileri adamlıklarının farkında mı değiller? Trajikomik değil mi sizce de?" diyerek tepkisini gösterdi.

"Sperm bankası da neymiş, ne inşaat işçileri var"İşte Seda Sayan'ın o paylaşımı:

Bunlarda ilginizi çekebilir: