SEGAH BİR İLKİ BAŞARDI!

Magazin

SEGAH BİR İLKİ BAŞARDI! Orjinal sözü müziği Jose Manzo'ya ait olan Moliendo Cafe isimli dünyaca ünlü elli yıllık ispanyolca şarkıyı kendi albümünde farklı bir dilde ve farklı sözlerle okuma iznini dünyada ilk kez şarkıcı Segah aldı.

Daha önce dünya starlarının bile ancak orjinal ispanyolca versiyonuyla albümlerine okuyabildiği şarkının ispanyolca versiyonunun popüleritesi sebebiyle başka bir dilde ve bağımsız sözlerle okunmasına izin verilmememiş. Geçtiğimiz yıllarda Arjantin ve sonrasında dünyadaki diğer futbol taraftarlarının sadece melodik olarak şarkıyı Da le Cavase versiyonuyla kullanımına müsade edilimiş. Şarkının resmen izinleri için ülkemizdeki müzik meslek birliklerine başvuran Segah red cevabı alınca pes etmedi, dünyadaki bütün konsoloslukları tek tek arayarak eser sahibi Jose Manzo'nun varislerini Venezuella'da buldu. Bir ay süren resmi yazışmalar neticesinde Venezuelle'daki varisleri ve Amerika'daki temsilci firmasıyı ikna ederek şarkıyı resmen aldı.

Segah'ın yazdığı türkçe sözlerle elli yıllık Moliendo Cafe şarkısı yeni ismi Aşka Davet olarak Ulus Müzik etiketiyle geçtiğimiz hafta piyasaya çıktı.

Şarkının bitmiş versiyonunu nezaketen eser sahiplerine gönderen Segah Jose Manzo'nun oğullarından Venezuella'da bu şarkının türkçe versiyonunun lansmanının yapılması için de teklif aldı. Yani İspanyol kökenli ülkeler başta olmak üzere bu şarkının popüler olduğu ülkeler, elli yıldan sonra şimdi şarkının yeni versiyonunu türkçe olarak Segah'dan dinleyecekler.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: