Şekerden kurtulmak çok kolay!

Vücut ölçülerinizden ve kilonuzdan memnun dahi olsanız, şeker yalnızca kilolu bireyler için zararlı değil. Dolayısıyla şekeri hayatımızdan çıkarmak daha sağlıklı bir yaşam için gerekli.

Yaşam

Şekerden kurtulmak çok kolay! Birçoğumuz için şekeri bırakmak bir hayli zor. Sizin için hazırladığımız şekeri bırakma rehberi bu konuda size yardımcı olabilir. Vücudumuz her 20 dakikada bir şeker ihtiyacı duyar. Dolayısıyla gün içerisinde özellikle regl dönemlerinde tatlı ihtiyacı hissederiz. Bu durumda ise yapılması gereken şekersiz fakat besin değerleri yüksek gıdaları tercih etmektir.
Ne kadar uzun süre aç kalırsak o kadar çok tatlı ihtiyacı duyarız. Tüm şekerleri yok edin. Evinizde, iş yerinizde ya da odanızda bulundurduğunuz tüm şekerli şeyleri kaldırın. Tabii ki yenilerini almamak kaydıyla. Bu kararınızı sık sık gördüğünüz ve güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşın. Böylece eliniz her şekere gittiğinde sizi uyaracak biri olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: