SEKS HAYATINIZI KÖRELTECEK 5 SEBEP

Tüketici Raporları Ulusal Araştırma Merkezi (Consumer Reports National Research Center) tarafından yapılan ankette cinsel ilişkiyi reddetme sebepleri belirlendi.

Magazin

SEKS HAYATINIZI KÖRELTECEK 5 SEBEP Ankete, 18 – 75 yaşındaki, boşanmış ya da partneriyle yaşayan, yüzde 52′si kadın olan 1000 yetişkin katıldı. Katılımcıların yüzde 81′i geçen yıl seksten uzak kaldığını belirtti ve seks yapmama nedenlerini belirtti.

Seks yapmayı engelleyen en önemli 5 neden
1- Çok yorgun olma ya da uykuya ihtiyacı olma: Yüzde 53
2- Kendini iyi hissetmeme veya hasta olma: Yüzde 49
3- Keyfi yerinde olmama: Yüzde 40
4- Çocuklar ya da hayvanlar: Yüzde 30
5- İş: Yüzde 29

Ekonomik dalgalanmaların tek başına etkili olmadığını belirten uzmanlar, 2008 yılında yapılan bir ankete katılan 595 kişiden yüzde 78 ‘înin ekonomik sorunların seks yaşamlarını etkilemediğini belirtmişti.

Araştırmadan diğer çarpıcı sonuçlar..
Seksüel yaşamı aktif katılımcılardan yüzde 45′i planladıkları zamanda seks yaptıklarını belirterek, sadece yüzde 7′si takvim ya da PDA’larına seks programlarını not ettiklerini kaydetti. Erkeklerin yüzde 56′sı, kadınların sadece yüzde 19′u her gün seksi düşündüğünü belirtti. İnsanların sağlık sorunları yaşamaları seks yapmalarını engelleyebilir ancak onların daha az seks düşünmelerine neden olmuyor. 18 yaşından küçük çocukları olanlar ve onlarla yaşayanlar çocukları olmayanlardan daha çok seks yapıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: