SEKSTE YENİ BİR KAVRAM: YATAK ARKADAŞLIĞI

Adı konulmamış bir ilişki mi? İki tarafın sadece seks ihtiyacıyla bir araya gelmesi mi? Yoksa son seks modası mı? İşte günümüzün en çok konuşulan 'seks partneri' kavramı!

Magazin

SEKSTE YENİ BİR KAVRAM: YATAK ARKADAŞLIĞI 'Seks partneri' ya da 'yatak arkadaşı'... Yani, bir çiftin sadece 'seks' amacıyla bir araya gelmesi durumu! Amerika'dan ithal olan bu kavram ülkemizde de başladı.

YATAK ARKADAŞLIĞI ANAYASASI

1. Resmi dili sekstir.

2. Başkenti yatak odasıdır.

3. Milli marşı 'Prince-Cream'dir.

4. İdare şekli özgürlüktür. Hiçbir kısıtlamaya yer yoktur.

5. Seksten sonra, gecenin beraber geçirilmesi zorunlu değildir.

6. Seksten sonraki gün telefon edilmesi zorunlu değildir.

7. Sahiplenmek ve kıskanmak kayıtsız şartsız yasaktır.

8. Duygular ayrılığı ilkesine dayanır. Aşkla seks birbirine karıştırılmamalıdır.

9. İki kişilik bir kurumdur. Üçüncü kişileri ilgilendirmez.

10. Bu iki kişi kendi hayatlarından sorumludur, birbirlerinin hayatını bilmeleri gerekmemektedir.

11. Tüm bu maddeler değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.


ÇEŞİTLERİ:

VIP

Sevgiliyle yatak arkadaşı arası bir durumdur. Tek paylaşım seks değildir; çiftimiz birlikte yemeğe, sinemaya hatta tatile bile gidebilir. Ama birbirlerini sahiplenmeleri belirli bir noktaya kadardır. İkisi de birbirinin hayatına müdahale etmez. Sevgiliyle yatak arkadaşı arası bir durumdur. Tek paylaşım seks değildir; çiftimiz birlikte yemeğe, sinemaya hatta tatile bile gidebilir. Ama birbirlerini sahiplenmeleri belirli bir noktaya kadardır. İkisi de birbirinin hayatına müdahale etmez.

Kanka

Hiç o gözle bakmadığınız bir arkadaşınızla bir anda, bir kıvılcım ve ertesi sabah aynı yataktasınız. O malum geceyi unutmayı da seçebilirsiniz, arkadaşlığınızı yepyeni bir boyuta da taşıyabilirsiniz. 'Seinfeld'de Elaine ve Jerry bunu denemiş, hatta aralarında kurallar koymuşlardı. Fakat sonradan her şey daha da karmaşıklaşmıştı.

Seviyeli

İki kişi birbiri hakkında hiçbir şey bilmez, bilmek de istemez. Tek ortak noktanın seks olması yeterlidir. 'Sex & The City'de Carrie, seviyeli yatak arkadaşıyla sevgili olmayı denemiş, ama başarısız bu deneme sonucunda seks partnerinden de olmuştu.

Ex'ten

Birbirine tahammülü kalmayan çift ayrılır, ama seks yapmaktan vazgeçemezler. Hayatlarına birbirleri olmadan devam ederken, seks için arada bir buluşurlar. İki tarafın da beklentisi sadece seks ise ve yeniden bir araya gelme düşüncesi yoksa tercih edilmelidir.

Teselli

Yıpratıcı bir ilişkiden sonra hasar görmüş bünyeler için etkili bir ilaç olabilir. Çivi çiviyi söker mantığında, geçiş döneminde bir ilişkinin tripleriyle uğraşmak yerine paylaşımın sadece seks olduğu bu ilişkiyi deneyebilirsiniz. 'Two Guys, A Girl and A Pizza' dizisinde 'Rebound Love' terimiyle işlenmiştir. Hasarlı bünye iyileşip yeniden sevgili ihtiyacı duymaya başlayınca işler sarpa sarabilir.

Gizli

Çeşitlerinin en kötüsüdür. İki taraftan biri, ilişkilerinin yatak arkadaşlığı durumunun ötesine geçmediğinin farkında değildir veya farkına varmak istememektedir. Paylaşımın, ağırlıklı sekse dayanmasını, aralarındaki tutkuya yormaktadır. Zaman içinde çaba ve şansla gerçek bir ilişkiye dönebilir, ama bunun hiçbir garantisi yoktur.
ARTILARIYLA EKSİLERİYLE YATAK ARKADAŞLIĞI...

ARTILAR

* Ciddi ilişkinin baş ağrılarından uzak light versiyonu

* Kıskançlığın terbiye edilmesi için başarılı bir eğitim süreci

* Sevgilisiz ego tatmini

* Tek bir kişiye saplanmak yerine aynı anda farklı kişilerle görüşebilme şansı

* Beğenilme kaygısı olmadan daha özgür seks

* İlişkiye zaman ayıramayacak olanlar için cinsel tatmin


EKSİLER

* Duygusal tatminsizlik

* Kendini kullanılmış hissetme

* Toplum tarafından hoş karşılanmama kaygısı

* Aşktan beklentinin, seks dışında ortak noktalara kayması

* Duygular olmadan salt seks

* Yatak arkadaşına aşık olma riski
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: