SEKSTEN SONRA İKİ YABANCIYIZ

"Erkekler marstan, kadınlar venüsten" ifadesi bir kez daha doğrulanmış görünüyor.

Magazin

SEKSTEN SONRA İKİ YABANCIYIZ Seks sonrası kadın erkek davranışlarını inceleyen araştırma sonucunda "Erkekler marstan, kadınlar venüsten" ifadesi bir kez daha doğrulanmış görünüyor.

Yeni bir araştırmaya göre, genel olarak kadınlar ve erkekler bambaşka davranışlar sergiliyor. Sözgelimi çoğu kadın seksten sonra öpüşmekten ve sarılıp yatmaktan hoşlanırken, kalkıp bir kahve içmek erkeğin ilgisini daha çok çekiyor.

Seks sonrası kadın ve erkek davranışlarına dair yapılan araştırmaya göre, kadınlar, özel anları ilişkileriyle ilgili konuşarak uzatma ve sevgilerini ifade etme eğilimindeyken, erkekler bir sigara içmeyi, yemek yemeyi ya da bir şeyler içmeyi tercih ediyor. Hatta bazı erkekler, partnerlerinden bir iyilik isteyerek seksten hemen sonraki anları da gasp etme eğiliminde oluyorlar.

ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki Albright College'dah Doktor Susan Hughes, "Uzun dönemli ya da kısa dönemli farketmiyor, kadınlar samimiyet istiyor. Kadınların seksten sonra öpüşmek, sarılıp yatmak ve sevgilerini dile getirmek istemeleri daha muhtemel" diyor.

Sex Research (Seks Araştırmaları) dergisinde yayınlanan araştırma, kadınların kısa ilişkileri erkeğin uzun dönemli iyi bir eş olup olmadığını değerlendirmek için kullanabildiğini de ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, kadınlar sözkonusu samimiyeti erkeğin iyi bir baba olabileceğinin işareti olarak da yorumlayabiliyor.

Buna karşılık, erkekler genelde bunun aksini hissediyor. Ancak hem erkekler hem de kadınlar ilişkide 'seni seviyorum' sözünün önemli olduğunu düşünüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: