Selçuk Alagöz şarkılarıyla CRR'de

Türk Pop Müziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılını özel bir konserle kutladı.

Kültür-Sanat

Selçuk Alagöz şarkılarıyla CRR'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Türk kültürüne ve müziğine emek veren sanatçılarımızı hatırlamaya devam ediyor. İBB Kültür Müdürlüğü, Türk Pop Müziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılını özel bir etkinlikle kutladı.

Tiyatrocu Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı geccede program, sanatçının müzik yaşantısından izler taşıyan bir belgesel gösterimi ile başladı.


İBB Kent Orkestrası eşliğinde sahne alan Selçuk Alagöz, bu gecenin bir jübile değil bir prestij konseri olduğunu vurgularken dinleyiciler için nostalji yaşatmak istediklerini belirtti. Konsere sanat hayatının en önemli şarkılarından biri olan ‘Malabadi Köprüsü’ ile başlayan Alagöz’e gecce boyunca; Rana Alagöz, Nilüfer Alagöz, Ali Alagöz, Serdar Uygun ve Selçuk Alagöz’ün oğlu Sencer Alagöz eşlik etti.

Selçuk Alagöz, “Edremit Van’a Bakar”,“Deliyim Seviyorum”, “Aşkın Gözü Kör mü Acaba ?”, “Ateş Bacayı Sarmış” gibi sevilen bestelerinin yanı sıra yeni albümünün de ismini taşıyan “Deniz Gözlerin” adlı parçayı seslendirdi.

Programa; Orhan Gencebay, İlham Gencer, Erol Büyükburç, Ali Rıza Binboğa, Sevda Karaca, Metin Ersoy, Ersan Erdura, Coşkun Demir, Kartal Kaan, Baha Boduroğlu, Bilgen Bengü, Ercan Turgut, Bora Gencer gibi Türk Müziği’nin değerli sanatçıları da katıldı.

Alagöz, yarım asırlık müzik hayatında yorumladığı dünya şarkıları ve bestelerinden oluşan eserleri seslendirdi. Konser, Selçuk Alagöz’ün Yeşilçam’ın en sevilen şarkılarını sanatçı dostlarıyla birlikte seslendirmesiyle son buldu.

Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılı anısına hazırlanan “Deniz Gözlerin” adlı albüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: