'SEN KİM OLUYORSUN'

Bülent Ersoy’un tartışma çıkartan “Başkalarının savaşına çocuğumu yollamam” açıklamasına RTÜK Başkanı Zahid Akman’dan da sert tepki geldi:

Magazin

'SEN KİM OLUYORSUN' "Savaş başkalarınınsa sen kimsin? Böyle zamanlarda sanatçılar tek yumruk olmalı."RTÜK ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca Kocaeli'de düzenlenen "Medya okuryazarlığı bilgilendirme toplantısı"na katılan RTÜK Başkanı Zahid Akman, gazetecilerle sohbetinde ilginç açıklamalar yaptı.

Konu, Bülent Ersoy'un gündeme bomba gibi düşen sözlerine de geldi. Harekat gibi önemli bir konunun müzik eğlence programlarında gündeme getirilmesini şık bulmadığını belirten Akman, 'Özellikle, 'Başkalarının savaşına çocuğumu yollamam' ifadesi kesinlikle anlaşılabilir bir şey değil' dedi.

İYİ NİYETLİ DEĞİL

Akman, şöyle konuştu: 'Kuzey Irak'a askerler MGK tavsiyesi ve Meclis'in aldığı karar doğrultusunda gitmiştir. İster istemez Ersoy'a soruyorum. Savaş başkalarınınsa sen kimsin?" Ersoy'un sözlerinin iyi niyetli olmadığını belirten Akman şöyle devam etti: 'Doğrusunu isterseniz polemiğe girmek istemiyorum. Ancak böyle zamanlarda sanatçılar tek yumruk olmalı. Bundan sonra sanatçıları yaptıkları açıklamalarda dikkatli olmaya çağırıyorum.'

KANALLARA TEŞEKKÜR

Zahid Akman, harekat sırasında televizyon programlarının gösterdiği duyarlılık için kanal yöneticilerine çok teşekkür etti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: