SENİ ÇİZİP TEKRAR TARKAN'I YAZDILAR

Hülya Avşar, ’2007 Altın Marka’ ödülünün aslında daha önce Tarkan’a verildiğinin ortaya çıkması üzerine, Ankara’daki ödül törenine katılmadan İstanbul’a döndü. Avşar, ’Töreni sunan Kenan Işık, ’Senin gelmediğini öğrendikten sonra, adını çizip tekrar Tarkan’ın adını yazdılar Hülya’ dedi. Olacak şey mi' diyerek tepki gösterdi.

Magazin

SENİ ÇİZİP TEKRAR TARKAN'I YAZDILAR Hürriyet'in Kelebek ekinde, önceki gün yer alan 'Tarkan'ın ödülü Hülya'ya verildi' haberini, ödülü almak için gittiği Ankara'da kaldığı otelde okuyan Avşar, ödülü almaktan vazgeçti. Daha önce, 'marka-hizmet' dalında ödül alacağı duyurulan Hülya Avşar, haberde yer alan Türk Patent Enstitüsü Başkanı Yüksel Birinci'nin Tarkan'a yazdığı, 'Marka-hizmet dalında 'Türk Patent Ödülü'ne değer görüldüğünüzü ifade eder, şahsınızda tüm ekibinizi tebrik ederim' mektubunu okuyunca, hemen uçağa binip İstanbul'a döndü.

Tarkan'ın o tarihte Amerika'da olacağı için ödülün kendisine verilmesinin kararlaştırıldığını Kelebek'teki haberden öğrendiğini söyleyen Hülya Avşar, şöyle konuştu: 'Haberi görünce bir hayli şaşırdım. Bu ödülün ciddi bir ödül olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş. Geçtiğimiz yıl bu ödülü almaya gidemeyince, benim yerime Cem Yılmaz'a vermişlerdi. Bu olayı da yeni hatırladım. Törenin sunuculuğunu üstlenen Kenan Işık, 'Senin gelmediğini öğrendikten sonra, adını çizip tekrar Tarkan'ın adını yazdılar Hülya. Benim buna engel olmam lazımdı ama olamadım' dedi. Olacak şey mi? İnsanlar ödülleri hak ettikleri için alır. Hak etmediğim hiçbir ödülü kabul etmem.'

TPE: Ödüller farklı kategoride

TÜRK Patent Enstitüsü (TPE), Hülya Avşar'ın Tarkan'a verildiği gerekçesiyle almaktan vazgeçtiği '2007 Altın Marka' ödülüyle ilgili açıklama yaptı. TPE'den yapılan açıklamada, Hülya Avşar'ın 'marka-sanat', Tarkan'ın da 'marka-müzik' kategorisinde ödüle layık görüldüğü ileri sürülerek, 'Ödül törenine katılamayan her iki sanatçının da ödülleri, Enstitüde muhafaza ediliyor. Sanatçıların başvuruları halinde ödüller kendilerine teslim edilecek' denildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: