SERHAN YAVAŞ, DUBLÖR İSTEMEDİ...

Unutulmaz’ın bu hafta yayınlanacak olan bölümündeki yangın sahnelerinde başrol oyuncusu Serhan Yavaş dublör istemedi, kendi oynadı. Başarılı oyuncu sahnelerin gerçekçi olması için dublör istemezken dumanların ve alevlerin arasında saatlerce çalışan Yavaş zaman zaman zor anlar yaşadı.

Magazin

SERHAN YAVAŞ, DUBLÖR İSTEMEDİ... Unutulmaz dizisinin Beykoz Polonezköy Kılıçlı köyünde yapılan yangın sahnelerinde başrol oyuncusu Serhan Yavaş dublör istemedi. Yaklaşık bir gün süren çekimlerde alevler ve dumanla mücadele eden Yavaş, alevlerin ortasında yerde baygın vaziyette yattığı sahnede bir de kaza atlattı. Senaryo gereği alevlerin ortasında üstüne kalas düşen sanatçının bu sırada pantolonu yandı.

“Unutulmaz” dizisinin 82.bölümünde yer alan yangın sahnelerinin çekiminde zor anlar yaşandı. Yapım şirketinin dublör teklifinde bulunduğu dizinin başrol oyuncusu Serhan Yavaş bu isteği reddederek zorlu geçen sahneleri kendisi oynadı. Bu sahnenin hazırlığı ise sanat grubu ve Ömer Boduroğlu tarafından 3 günde yapıldı. Yangın sahnesi Kılıçlı köyünde terkedilmiş askeri alandaki bir binanın 50 metrekarelik bir odasında yapıldı. Alanın dar olması oyuncu Serhan Yavaş’ı ve dizi çekim ekibine oldukça zor anlar yaşattı. Sahne aralarında ise sağlık ekipleri oyuncuyu ve teknik ekibi dumandan zehirlenmemeleri için sürekli kontrol etti. Serhan Yavaş’a çekim öncesi Ömer Boduroğlu tarafından vücudunun görünen kısımları el ve yüzüne yanmaması için özel jel sürüldü. Ayrıca çekimler bitene kadar yapım şirketi tarafından olası bir kazaya karşı itfaiye ve ambulans hazır bekletildi. Ünlü oyuncu sahneyi pantolonunda oluşan küçük yanıklarla tamamladı.

Çekimde dublör istemediğini belirten Yavaş, “Bu sahneler sırasında tabi ki zorlandım. Alevlerin ortasında aşırı sıcakta, duman ve is içinde kalmak oldukça zordu ama işte bu sayede o sahnelerde yaşadığım gerçek duygular izleyiciye geçecek. Bu nedenle dublör istemedim. Sahnelerin gerçekçi olması için bu kararımı yapım şirketine ilettim, onlar da her türlü tedbiri alarak istediğimi yerine getirdi. Oyunculuk öyle kolay bir iş değil, zorlukları var’ dedi.

Yangın sahneleri genellikle dizilerde ve filmlerde montajda digital olarak sonradan yapılıyor. Unutulmaz dizisinde gerçek yangın tercih edilerek işin gerçekçiliğini arttırması amaçlandı
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: