Serhat dünya starı olmaya aday!

Türkiye’nin dünya müzik piyasasındaki temsilcisi Serhat, Amerikalı ünlü sanatçı Martha Wash’la yaptığı düetle, dünya starlığı yolunda bir adım daha attı.

Kültür-Sanat

Serhat dünya starı olmaya aday! Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil ederek, yabancı bir ülke adına yarışan ilk Türk olan ve “Je M’adore” şarkısıyla, Avrupa ve dünya dans listelerinde haftalarca bir numarada kalan Serhat, Amerika’nın efsane ismi Martha Wash ile düet yaptı.

“It’s Raining Men” ile bir döneme damga vuran ve birçok Grammy adaylığı bulunan Martha Wash’ tan gelen teklifle, Eurovision’da söylediği “I Didn’t Know” u tekrar seslendiren Serhat, Avrupa’dan sonra Amerika müzik pazarına da adım atmış oldu.


İstanbul’da ses kaydı için stüdyoya giren ikili, klip içinse Milano ve Londra’da kamera karşısına geçti. Çekim sırasında eğlenceli anlar geçiren Serhat ve Wash’a klipte, Serhat’ın sahne şovlarında da yanında yer alan, dünyaca ünlü dansçılar eşlik etti.

İçinde şarkının farklı remixlerinin de yer aldığı, Alman müzik şirketi Cap Sounds etiketli single ve video klip, 6 Kasım’dan itibaren Avrupa ve Amerika’da aynı anda görücüye çıktı.


Her iki sanatçı da işbirliklerini, 2018 yılında birçok ülkede, büyük bir sahne şovu ve yeni şarkılar eşliğinde çıkacakları tur ile derinleştirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Amerikalı star Martha Wash; "Menajerim, Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil eden çok özel bir sanatçı ve harika bir şarkıdan bahsettiğinde, önce biraz çekimser davrandım. Eurovision Şarkı Yarışması’ndan tabii ki haberdardım, fakat San Marino’nun nerede olduğuna dair pek bir fikrim yoktu. Yarışma videosunu izledim ve Serhat’ın müthiş sahne performansıyla bütünleşen, o büyüleyici , kimseye benzemeyen derin sesinden çok etkilendim. Ayrıca şarkı da çok güzeldi. Günümüze uyarlanmış Disco stili, benim tarzımla da son derece güzel örtüşüyordu" diyerek, hemen menajeri James’e, Serhat’la iletişime geçip, bir düet teklif etmesini rica ettiğini söyledi.


"İstanbul’a uçup Serhat ile tanışmak inanılmaz bir tecrübeydi, çalışmamızın sonucundan çok mutluyum. Serhat’la seslerimizin uyumu inanılmaz, bu çok ender rastlanan, harika bir müzikal uyum. Şarkımızın tüm dünyada büyük bir beğeniyle dinleneceğine eminim’’ diyerek şarkı ve klip ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Serhat ise Martha Wash’la şöyle anlatıyor: "Menajerim Marco, Martha Wash’ un ekibinin kendisiyle temasa geçtiğini söylediğinde gerçekten heyecanlandım. Martha dünyanın en güzel, en etkileyici seslerinden birine sahip ve müzik endüstrisinin en önemli ikonlarından birisi. Kariyerinin tüm şarkılarını ezbere bilirim ve çok beğenirim. Böyle bir dünya starının, benimle çalışmak istemesi beni çok mutlu etti. Martha’nın, o inanılmaz sesi ile şarkıya özel bir dokunuşu olacağından başından beri emindim. İkimiz de aynı sahnede yer almaktan ve şarkı söylemekten çok keyif aldık. Aramızdaki oluşan kimya, yakın gelecek için farklı planlar kurmamıza neden oldu. Çok kısa zaman içinde, fanlarımızı yeni çalışmalar ile birlikte şaşırtacağımızı söyleyebilirim.’’
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: