Serra Behar'ın 'hatırlamak' sergisi

Serra Behar’ın, sanatsal üretimleri üzerinden, kişilerin, nesnelerin, durumların geride bıraktığı iz ve bellek kavramlarına odaklandığı ‘Hatırlamak’ isimli sergisi yoğun katılımla gerçekleşti.

Kültür-Sanat

Serra Behar'ın 'hatırlamak' sergisi İş ve sanat dünyasından önemli isimleri ağırlayan sergide aralarında, Leyla Alaton, Ruken Mızraklı, Güncel Öztürk ve eşi Şebnem Öztürk gibi önemli ve farklı isimleri bir araya getirdi.

Hatırlamak, insanın doğumu itibariyle bilinç ve algılama sürecine geçiş öncesi unutulanların, devam etmekte olan yaşama etkilerini sorgularken; unutulan yüzler, kimlikler ve kişiler üzerin-den kendimizden başlayarak içerisinde bulunduğumuz dünya ile yüzleşmek gerektiğini hatırlatıyor. Serra Behar ‘Hatırlamak’ isimli sergisiyle varoluşsal süreçteki yolda olma halini vurguluyor.

Sergi, 23 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasında Adahan İstanbul’da ziyaret edilebilir.

Serra Behar Hakkında:
Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları, Kostüm ve Kukla bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede heykel üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Deneysel Tasarım ve Kavramsal alanında Nottingham Trent Üniversitesi’nde bir yıl eğitim aldı. İngiltere’de deneysel tasarım, kukla, animasyon atölyelerinde ilk projelerini gerçekleştirdi. Türkiye’de ve dünyada önemli marka ve kurumlara özel tasarımlar yaptı. 2010 - 2015 yılları arasında İngiltere ve Türkiye’de çeşitli galerilerde çalışmalarını sergiledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: