SERVETİ AÇIKLANDI!

Popun Kralı Michael Jackson’ın ani ölümü kadar 1.3 milyar dolarlık servetinin nasıl bölüşüleceği de tartışma konusu oldu.

Magazin

SERVETİ AÇIKLANDI! Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve hayır kurumları arasında paylaştırılması bekleniyor.

SADECE 6 solo albüm yapmış olmasına ve son yıllarda ortalarda görünmemesine rağmen ’Popun Kralı’ unvanını kimseye kaptırmayan siyahi şarkıcı Michael Jackson’ın ölümünün ardından 1.3 milyar dolarlık servetinin nasıl paylaşılacağı da tartışılıyor. Büyük kısmı bankada mevduat olarak bulunan, bir kısmı da gayrimenkul, antika ve otomobil olan servetin Jackson’ın annesi, üç çocuğu ve bir ya da bir kaç hayır kurumu arasında paylaştırılması bekleniyor. Jackson’ın avukatının ’son’ olduğuna inanılan vasiyetnameyi Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne en kısa sürede sunacağı söyleniyor. The Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre avukat John Branca ve Jackson’ın arkadaşı da olan müzik uzmanı John Mclain, vasiyet hükümlerini yerine getirmesi için ismi verilen kişiler.

Vasiyeti Branca yazdı

Branca 1980-2006 yılları arasında Jackson için çalışmıştı ve ölümünden bir hafta önce Michael Jackson yeniden onu işe almıştı. WSJ gazetesinin iddiasına göre Michael Jackson’ın son vasiyetini 2002 yılında Branca yazmıştı. Michael Jackson’ın anne-babası henüz vasiyetnameyi görmediklerini söylüyor. Michael Jackson’ın problemli bir ilişkiye sahip olduğu babası Joseph Jackson’ın ise vasiyetnamede isminin yer almamasına inanmadığı aktarılıyor. Araları kötü olmasına rağmen baba Jackson’ın, servetten pay almaya çalışacağı söyleniyor.

Borcu-serveti karışık

Çocukların velayetiyle ilgili vasiyetnamede neler yazdığını şu anda kimse bilmiyor. Los Angeles’taki bir mahkeme Jackson’ın üç çocuğunun velayetini geçici olarak annesine vermişti. Temmuz ayında çocukların velayetiyle ilgili durumun netleşeceği sanılıyor. Fakat varlıkları ve borçlarıyla Jackson’ın servetinin içinden çıkılması zor bir miras davasına dönüşebileceği beklentisi var. Popun kralının servetiyle ilgili farklı tahminler yapılırken, borçlarıyla da ilgili değişik söylentiler var. Kriz nedeniyle Jackson’ın gayrimenkullerinin oldukça fazla değer kaybettiği, satılması halinde ucuza gideceği de söyleniyor. Öte yandan Jackson’ın ölümüyle gayrimenkullerinin özel bir anlam kazanacağını ve daha yüksek fiyattan satılabileceğini ileri sürenler de var.

Ya bilet ya para iadesi

GEÇTİĞİMİZ günlerde kaybettiğimiz efsanevi pop sanatçısı Michael Jackson’un gerçekleşemeyen son konserlerinin bilet iade sorunu hakkında açıklama yapıldı. Londra’da yapılacak 50 konseri AEG Live organize edecekti. Şirket, hayranlara bilet ücretini tamamen iade edilebilineceğini; ya da dileyenlerin biletlerini hatıra olarak saklanabileceklerini açıkladı. Şirketin CEO’su Randy Phillips, dünyanın en büyük eğlence sektörü ruhunu yitirdiğini belirtti. Phillips, Jackson’ın hayranlarına büyük bir saygı duyduğunu; şirketlerinin de aynı saygıyı göstereceğini de ekledi. AEG, sadece resmi yollardan alınan biletleri iade edeceğini açıkladı. Ebay ve PayPal gibi satış firmaları da biletleri geri iade edeceklerini açıkladılar. Ebay satıcılara, satış komisyonlarını da geri ödeyeceğini belirtti.

ABD'nin Los Angeles kentinde 25 Haziran'da ölen pop kralı Michael Jackson'ın, 2002'de bir vasiyetname taslağı hazırladığı ileri sürüldü.

Wall Street Journal'da (WSJ), sanatçının ölümünün ardından en çok merak edilen konulardan biri olan miras konusuna yer verilen haberde, Michael Jackson'ın 2002'de bir taslak hazırladığı ve buna göre mirasının annesi, 3 çocuğu ve bir ya da birkaç hayır kurumuna verilmesini öngördüğü bildirildi.

Haberde, Jackson'ın vasiyet taslağında babasına hiçbir şey bırakmadığına dikkat çekilirken, şarkıcının ölümünden 1 hafta önce bu taslağı hazırlayan avukatı John Branca ile temasa geçtiği öne sürüldü.

WSJ'deki haberde, bu taslağın perşembe gününden itibaren Los Angeles'taki mahkemeye sunulabileceğine de işaret edildi.

Jackson ailesi ise söz konusu belgeyi görmediklerini açıkladı.

Jackson'ın, babasıyla ilişkilerinin hiç de iyi olmadığı söyleniyor. Pop kralı, kardeşleriyle birlikte kendisini sanat dünyasına sokan ve sonra da onları ''demir yumrukla'' yöneten babasının geçmişte sık sık kendisine şiddet uyguladığından yakınmıştı.

-KONSER BİLETLERİ

Pop kralının ölümünün ardından merak edilen bir diğer konu da İngiltere'nin başkenti Londra'da vereceği bir dizi konserin satışa çıkar çıkmaz satılan biletlerinin akıbeti olmuştu.

Konserlerin organizatörlerinden yapılan açıklamada, bilet paralarının eksiksiz olarak iade edileceği belirtildi.

Jackson ölmeseydi, temmuz ayında Londra'da sahnelere yeniden dönecekti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: