SEVGİDEN EVE HAPSOLDUM

'Sokakta beni çok durduruyorlar. Bu yüzden evde kalıyorum. Madridliler bana alışıklardı ama İstanbul daha alışamadı. İstanbul çok güzel, modern. İyi restaurantlar var.'

Magazin

SEVGİDEN EVE HAPSOLDUM İspanya'nın 'Tele Madrid' adlı televizyon kanalında 'İstanbul'da son samba' adıyla hazırlanan programda Roberto Carlosu'un Real Madrid'den ayrılışı, geride bıraktıkları ve İstanbul'daki yeni hayatı üzerine röportajlar yer aldı. 2006-07'de Real Madrid'in Bayern Münih'e elenmesinde defansta yaptığı hatadan dolayı en büyük suçlu durumuna düştüğünü söyleyen Carlos, takımdan ayrılmaya kesin olarak karar verişini, 'Eve döndüğümde anneme telefon ettim ve olanları anlatarak, (Anne ben Madrid'den gidiyorum) dedim' diye anlattı.

Gurur duyuyorum

İstanbul'da farklı bir hayatı olduğunu dile getiren Brezilyalı yıldız, 'Sokakta beni çok durduruyorlar. Bu yüzden evde kalıyorum. Madridliler bana alışıklardı ama İstanbul daha alışamadı. Fakat İstanbul çok güzel, modern. İyi restaurantlar var' şeklinde konuştu. Fenerbahçe'ye 'önemli bir futbolcu olarak' geldiğini ifade eden Brezilyalı futbolcu, 'Geldiğimde herkes beni tanıyordu. Çok büyük sevgiyle karşılandım. Bu zamana kadar yaptıklarımın doğru olduğunu anlayıp kendimle gurur duydum' açıklamasında bulundu.

Ronaldo kardeşim

'Olağanüstü biri' olarak tanımladığı Fransız Zinedine Zidane ile Real Madrid'de birlikte oynamaktan büyük zevk aldığını belirten Carlos, Zidane'nın 'az ama öz konuşmasından' etkilendiğini ve döneminin en iyi futbolcusu olarak onu hatırlayacağını vurguladı. İngiliz futbolcu David Beckham ile 'çıkarsız, çok iyi bir dostluk' kurduğunu söyleyen Carlos, 'Maçtan önce veya sonra eve gidip birlikte konuşuyorduk, maçı tartışıyorduk. Ronaldo kardeşim, Bechkam ise gerçek arkadaşımdı' dedi.

En karlı transfer

İstanbul'da çocukları ve kız arkadaşı Mariana ile birlikte kaldığını ve mutlu olduğunu ifade eden Carlos, gelecek 10 Nisan'da kutlayacağı 35. yaşgünü için ailesinin ve arkadaşlarının İstanbul'a geleceğini ve bir yaşgünü kutlaması organize ettiğini söyledi. Bu arada Roberto Carlos'u 1996 yılında FC İnter'den transfer eden dönemin Real Madrid Kulübü Başkanı Lorenzo Sanz, 'Roberto, bence futbol tarihinin en karlı transferi oldu. Real Madrid'in hiç kuşkusuz en önemli, en faydalı kanat oyuncusu oldu' dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: