Sevişmek kilo verdirmiyor

İngiltere'de yayınlanan bilimsel bir dergi obezite hakkında efsaneleri yayınladı. Halk arasında kilo ile ilgili bazı doğru bilinenlerin aslında yanlış olabileceği ortaya çıktı. Aralarında oldukça enteresan efsanelerde var.

Yaşam

Sevişmek kilo verdirmiyor - İnsanlar seks yapmanın 100 ile 300 kalori arasında, kalori yaktığını düşünürken araştırmalar seksin ortalama 6 dakika sürdüğünü ve bunun da sadece 21 kalori yaktığını belirtiyor. Uzmanlar bu sonucun insanlar için hayal kırıklığı yaratabileceğini belirtiyor.

KÜÇÜK DEĞİŞİMLER BÜYÜK FARKLAR YARATMIYOR

- Üzgünüz ama beslenmede yapılan "küçük değişimler" her zaman büyük farklar yaratmıyor. Bu durum bazen etkili olsa da kişiden kişiye değişen etkiler söz konusu.

BİRDEN ÇOK KİLO VERMEK YAVAŞ KİLO VERMEKTEN DAHA ZARARLIDIR

Gerçekten de zararlıdır ancak asıl önemli nokta, diyet yapan birçok insan sonunda en azından birkaç kiloyu geri alıyor. Bu yüzden çok kilo verenler birkaç kilo alsa da yine de karlı durumda oluyor.

DÜZENLİ KAHVALTI OBEZİTEYİ ÖNLER

Bu konuda tartışmalar sürse de yapılan iki çalışma kahvaltıyı atlayıp atlamamanın obeziteyle bir ilgisi olmadığını gösteriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: